Zgodnie ze statystykami, nawet czterdzieści pięć procent wszystkich przedsiębiorców zdecydowało się nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Natomiast tylko trzydzieści pięć procent za korzystniejsze uważa zatrudnienie swojej księgowej.

Co obejmuje usługa księgowa?

usługi księgowe gdańskPoczątek działalności jest dość trudny dla niejednego przedsiębiorcy, gdyż możliwości finansowe są ograniczone. Większość osób stara się ograniczać koszty, szukając alternatywnych, tańszych rozwiązań. Jednym z nich może być nawiązanie współpracy z biurem księgowym, ponieważ wysokość miesięcznego abonamenty średnio wynosi połowę wynagrodzenia samodzielnego księgowego. Pomimo, że usługi są tańsze, to ciągle świadczone na wysokim poziomie, gdyż biura zatrudniają wielu, kompetentnych specjalistów. Jeżeli kogoś interesują usługi księgowe Gdańsk jest miastem, w którym znajdziemy kilka dużych biur. Ich usługi są kierowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy z różnych przyczyn nie chcą zatrudniać własnej księgowej. Ze względu na cenę usługi, najczęściej z nich korzystają mniejsze firmy, gdyż prowadzenie ich rachunków może kosztować od dwustu do nawet półtora tysiąca złotych. Główni księgowi mają sporo obowiązków do wypełnienia, które niekiedy są dzielone na kilku specjalistów. Dzięki temu usługi księgowe mogą być świadczone na wysokim poziomie, gdzie porady są udzielane przez osoby kompetentne, co z kolei dają przedsiębiorcom poczucie bezpieczeństwa i pewności, że ich rachunki i finanse są w dobrych rękach.

Zaletą usług księgowych jest ich kompleksowy charakter, który zapewnia całościową obsługę firmy. Przede wszystkim obejmują one księgowość, kadry i płaca. W ramach rozwoju, coraz więcej biur oferuje także doradztwo podatkowe, którego poszukuje wielu przedsiębiorców.