Kilka lat temu razem z moim mężem i całą rodziną postanowiliśmy, że wybudujemy sobie całkiem nowy dom. Pracę na nim rozpoczęliśmy bardzo szybko i całość została ukończona w mniej niż jeden rok. Postęp prac był bardzo zadowalający. Teraz nadszedł czas na ciekawe dodatki i tak postanowiliśmy zbudować saunę zewnętrzną przy naszym jednorodzinny domu.

Jakie drzwi saunowe zewnętrzne wybrać?

drzwi do sauny zewnętrznejSauna parowa była naszym marzeniem od zawsze. Okazało się, że musieli kupić specjalne drzwi do sauny zewnętrznej a ich wybór wcale nie jest taki łatwy. Dlaczego tak ciężko jest wybrać drzwi do sauny jeśli decydujemy się, aby wybudować ją na zewnątrz. Okazuje się, że takie drzwi muszą być specjalnie zaprojektowane, a poza tym muszą być zrobione ze specjalnych materiałów, takich które zapewnią specjalistyczną izolację. Okazuje się bowiem, że nie jest łatwo utrzymać odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza jeśli nie dopasowujemy dobrze drzwi do naszej sauny. Chodzi tutaj przede wszystkim o wszystkie małe mikrodziurki przed które dostaje się do sauny powietrze ze zewnątrz. Drzwi do sauny mogą być zrobione z przeróżnych materiałów, najbardziej polecane jednak są drzwi szklane, które pozwalają na bezpieczenie zobaczenie czy w środku wszystko jest w porządku. Dodatkowo można wybrać drzwi drewniane, które zapewnią przytulny klimat w środku. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi z aluminium, które dodatkowo pomalowane są specjalną szarą farbą.

Wybór drzwi do sauny zewnętrznej zależy przede wszystkim od naszych upodobań, ale także od stylu sauny, która posiadamy. Należy pamiętać o tym, aby dobrze dobrać rozmiar drzwi tak, aby wszystko było szczelnie zamknięte. Dzięki temu unikniemy ubytkom ciepłego powietrza, a także zmianie wilgotności powietrza w środku.