Każdy kto choć raz miał do czynienia z urządzaniem mieszkania, bądź domu, doskonale zdaje sobie sprawę że bardzo często jest w tym więcej pracy, niż przyjemności. W internecie i katalogach możemy znaleźć masę wiele porad, jednak bardzo często różne źródła w tej tematyce powielają te same informacje i trudno odkryć jakieś nowe pomysły.

Znakowanie odzieży i materiałów – zastosowanie w domu

znakowanie odzieżyDlatego, jako projektant wnętrz, pomyślałem że podzielę się z wami kilkoma ciekawymi pomysłami, z którymi zetknąłem się podczas mojej pracy. Bardzo interesującą i nowoczesną metodą na wydzielenie dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu jest montaż przepierzenia z pleksi, albo szkła. Dzięki metodom takim jak nadruki UV na tych powierzchniach, możemy nadać wnętrzu unikalny i personalny wygląd. Jeżeli jesteście fanami sportu lub muzyki i macie jakieś swoje ulubione zespoły, możecie postarać się o jakieś koszulki z nadrukiem związane z nim, albo nawet oficjalny strój meczowy. Bywałem w domach, gdzie na ścianach wisiały stroje ulubionych klubów piłkarskich oprawione w drewnianych ramach niczym obraz. Ponadto znakowanie odzieży, na przykład autografem piłkarza czy artysty tylko dodaje wyjątkowości takiej ozdobie. Dzięki zaawansowanym technikom, takim jak grawerowanie laserowe, możemy wzbogacić nasze wnętrze o ozdoby z naturalnych materiałów takich jak kamień, czy drewno, które mi osobiście zawsze przypomina o rodzinnym Olsztynie.

 

Przy rzeźbieniu i wykonywaniu wzorów muszę wspomnieć o jednej z łazienek, które widziałem – właściciel tamtego domu traktował znakowanie laserowe jak hobby i postanowił na zwykłą baterię łazienkową nanieść kwieciste wzory. Efekt był oszałamiający. Sami więc widzicie że ogranicza nas jedynie wyobraźnia!