Zajmuję się protetyką zębową – mówiąc prościej, moim obowiązkiem jest wykonywanie „sztucznych szczęk”. Jest to poważne zadanie, ponieważ od niego zależy wygoda, zdrowie i ogólny komfort psychiczny pacjenta. Z tych powodów swoją pracę staram się wykonać jak najbardziej profesjonalnie, używając do niej najlepszych jakościowo produktów. Tworzenie protezy to proces kilkustopniowy.

Korzystanie z artykulatora podczas budowy protezy

artykulatory protetyczneWażne jest wyprofilowanie protezy do potrzeb i budowy jamy gębowej pacjenta. Każdy błąd i niedostosowanie jej może wiązać się nie tylko z dyskomfortem, powiększonym ryzykiem odklejania się od podniebienia, ale także bólem i uszkodzeniem naturalnej tkanki. Dlatego ważne jest perfekcyjne wykonanie indywidualnego modelu budowy szczęki klienta poprzez dobrze zrobiony odlew. W mojej pracy pomocne są również profesjonalne artykulatory protetyczne, które zamawiamy od wiarygodnej, dobrej firmy zajmującej się ich dystrybucją. Stanowią one podstawę do zbudowania odpowiedniej, wygodnej protezy i są niezbędnym elementem warsztatu pracy protetyka. Artykulatory, jak i inne produkty związane z moim polem zawodowym zamawiamy przez Internet z miejsca, które zostało już wielokrotnie przetestowane przez nasz gabinet. Dzięki zastosowaniu tego konkretnego narzędzia możemy trafnie przeanalizować warunki zgryzowe.

Koszt pojedynczego artykulatora wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Istnieje wiele stron internetowych dedykowanych stomatologii i protetyce zębowej, skąd można kupić to narzędzie. Jest ono konieczne do tego, aby profesjonalnie wykonać protezę. Dzięki zastosowaniu tego produktu w praktyce, ryzyko wystąpienia jakichkolwiek błędów i dyskomfort pacjenta są właściwie niemożliwe. Wykorzystywane przez nas artykulatory są najwyższej jakości.