Chyba właśnie udało się znaleźć branże w której każdy z odpowiednim wykształceniem bez problemu znajdzie zatrudnienie, zwłaszcza na rynku poznańskim.

 

Geodezja wymaga praktyki

 

geodezjaJak się okazuje jest tam tak duże zapotrzebowanie na usługi geodezyjne, że geodeci dosłownie prześcigają się w ofertach składanych swoim ewentualnym pracownikom. ,,Takiego zapotrzebowania na usługi geodezyjne już dawno nie było.” – przyznaje jeden z geodetów prowadzący także biuro geodezyjne. ,,Zostaliśmy zmuszeni już nawet do tego aby szukać pracowników na uczelniach, na których studiują studenci geodezja. Dotychczas staraliśmy się zatrudniać wyłącznie osoby z przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem. Geodezja nie jest łatwym zawodem, trzeba mieć sporo wiedzy i praktyki ale znalezienie takiej osoby dosłownie graniczy z cudem.” -przyznaje dalej. Taka sytuacja jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich studentów geodezji. Już od kilku lat mówi się o coraz większym zapotrzebowaniu na absolwentów tego kierunku a obecna sytuacja na rynku tylko to potwierdza. Wspomniane biuro świadczące usługi geodezyjne ale także kilka innych poznańskich biur i geodetów postanowiło złożyć na uczelniach oferty pracy dla wszystkich osób posiadających już tytuł inżyniera. ,,Bardzo chciałbym się dostać na ten staż do biura, jednakże zgłosiło się tylu chętnych, że nie wiem czy mi się uda. Każdy na studiach marzy o dostaniu się do biura geodezyjnego i możliwości odbycia tam stażu. Nauka w tym zawodzie jest bardzo ważna, ale nic nie zastąpi praktyki i zdobytego doświadczenia.” – przyznaje jeden ze studentów, który zgłosił chęć udziału w programie.

Geodeci mają nadzieję, że uda im się znaleźć chętnych do pracy a studenci szybko nabiorą potrzebnego w tym zawodzie doświadczenia.