Rozrzutniki do obornika to jedne z najczęściej stosowanych w gospodarstwach rolnych maszyn przy przygotowaniu terenów pod uprawę roślin i zbóż. Rozrzutnik do obornika ceny oraz specyfikację maszyn bierzemy dziś pod lupę celem wybrania jak najlepszego sprzętu.

Jak wybrać dobry rozrzutnik?

rozrzutnik do obornika cenyAby ułatwić sobie pracę w gospodarstwie rolnym warto jest rozważyć zakup nie tylko maszyn mających na celu spulchnianie gleby, takich jak pług obrotowy czy kultywator, ale również sprzętu, który pomoże nam użyźnić ziemię pod uprawy oraz odpowiednio wzbogacić ją o niezbędne do wzrostu roślin składniki mineralne. Niewątpliwie warto więc rozważyć zakup siewnika do nawozu, jeśli myślimy o zastosowaniu syntetyków czy też rozrzutników do obornika. Zanim przystąpimy do zakupu sprzętu musimy zwrócić uwagę na to, aby w adekwatny sposób dopasować maszynę do oczekiwań oraz wymogów naszego gospodarstwa. Warto przeanalizować takie kwestie jak: ładowność, zasięg rozrzutu oraz warianty mechanizmu. Dobrze jest też pomyśleć o zabezpieczeniu przed korozją, czyli uwzględnieniu warstwy ocynkowej na wannie rozrzutnika. Na rynku dostępnych jest wiele ofert sprzętu rolniczego, jednakże w zależności od tego czy zajmujemy się produkcją usługową, czy prowadzimy gospodarstwo hodowlane możemy pomyśleć nad opcja zakupu z rynku pierwotnego lub wtórnego. Decydując się na zakup nowego sprzętu musimy liczyć się z tym, że na pewno poniesiemy większe koszta. Przykładowo zakup używanego sprzętu, rozrzutnik do obornika ceny na portalach ogłoszeniowych to inwestycja w zakresie od ok. 800zł do poniżej 10 000zł. W przypadku zakupu nowego sprzętu w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań rozrzutnik będzie nas kosztował od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w przypadku sprzętu o mniej zaawansowanych parametrach technicznych aż do kilkuset tys. złotych dla gospodarstw zajmujących się produkcją usługową.

Nawozy naturalne pomagając uzyskać nie tylko zdrowy wygląd upraw, ale również niwelują negatywne oddziaływanie czynników chemicznych obecnych w nawozach typu syntetycznego. Ponadto są synonimem ekologii oraz pozwalają na osiągnięcie bardziej wartościowej jakości hodowli upraw i roślin.