Prawidłowa uprawa roli wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej oraz zastosowania różnorodnych maszyn i urządzeń, a także przedmiotów, bez których rolnictwo nie miałoby się tak dobrze, jak obecnie. Wprawdzie, dawne rolnictwo było mniej skomplikowane, jednak również miało mniej plonów.

Folia w rolnictwie jest potrzebna

tania folia do kiszonkiFolie w rolnictwie jest ogólnie stosowana do uprawy różnorodnych roślin konsumpcyjnych oraz ozdobnych. Stosuje się ją także do tzw. kiszonek. Rolnicy koszą trawy nie tylko na siano, ale także po to, aby ich zwierzęta gospodarskie mogły jeść zielonkę również w zimie. Skoszoną trawę roluje się w folię i najczęściej zwozi pod dom. Chyba, że taka kiszonka jest zlokalizowana blisko zabudowań gospodarczych, wtedy zostawia się ją po prostu na łące. Kiedy przyjdzie zima i będą potrzebne, wtedy odwija się folię – ale tylko tyle, ile potrzeba. Kiszonką najczęściej karmi się krowy mleczne. Mają one wtedy o wiele więcej mleka, niż gdyby jadły samo siano. Taka tania folia do kiszonki jest niezwykle opłacalna i warto ją zakupić, jeśli np. rolnik nie ma wiele miejsca w stodole na przechowywanie siana, lub po prostu nie ma stodoły. Wtedy opłaca się zakupić folię do kiszonki. Ale folia stosowana w rolnictwie może służyć także jako wyściółka gleby. Np. uprawiając truskawki, można folią wyścielić podłoże pod sadzonki. Pozbędziemy się natrętnych chwastów, które niejednokrotnie potrafią zniszczyć delikatne sadzonki truskawek. Uprawa będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Plony w/w truskawek przy stosowaniu foli mogą nawet być dwukrotnie większe, niż gdybyśmy folii nie stosowali. Bez tego produktu trzeba by było często plewić, a to z kolei zabiera cenny czas w rolnictwie. Można robić coś innego, niż np. wciąż „siedzieć” w truskawkach.