Obecnie jestem zatrudniony w pewnej firmie działającej w branży przemysłowej. Jest to przedsiębiorstwo działające jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, co wiele tłumaczy. W kontekście zatrudnienia, zdaje się, także ograniczają swoją odpowiedzialność.

Nieodpowiednio rozstawione chłodziarki przemysłowe

chłodziarki przemysłowePo kolei jednak, myślę aktualnie, żeby się przenieść do konkurencyjnej firmy, która tak, jak i ta ma wtryskarki. Po prostu w tej, w której jestem obecnie nie dba się o nic. Ciągle coś jest nie tak. Byłem świadkiem wielu niedociągnięć i nawet nie mam porządnej umowy. Myślę więc, żeby iść do firmy, która dba o recykling tworzyw i stosownie pozbywa się odpadków. Kolega obecnie tam pracuje i mówi, że znalazłaby się wtryskarka dla mnie. Tu, gdzie teraz jestem nie ma mowy o przestrzeganiu wielu przepisów. Pracownicy jednak się nie skarżą, bo dla wielu z nich ta praca oznacza po prostu chleb. Albo będą tu pracować, albo pozbawią się jedzenia i dachu nad głową. Nie skarżą się więc, że chłodziarki przemysłowe są w ich bliskim otoczeniu, a nie mają zapewnionych wszystkich zapisanych w przepisach warunków. Nie ma na przykład miejsca socjalnego, w którym można by się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Ludzie chodzą stale przeziębieni. Tam słyszałem, że wszystko jest w porządku, więc chyba nie będę się dłużej zastanawiał, tylko zaaplikuję. Na moją korzyść działa na pewno doświadczenie. Wiem już jak działają manipulatory. Wiem, co to są młyny do tworzyw.

 

Na pewno będą mnie jeszcze szkolić w razie czego, ale z pewnością lepiej im zatrudnić kogoś, kto już cokolwiek wie na temat takiej pracy. Zawsze to mniej opowiadania, tłumaczenia i też większa wydajność od samego początku, a na tym firmom zazwyczaj zależy najbardziej. Przynajmniej z tego, co zdążyłem zaobserwować.