Gdy byłam na trzecim roku studiów postanowiłam założyć sklep internetowy z biżuteria ślubną. Była to nie tylko biżuteria dla pary młodej, ale również dla rodziców pary młodej i świadków pary młodej.

Zakup na zagranicznych portalach jest często opłacalny, jednak co z przesyłką?

kurierNa początek szukałam jak najtańszego serwera na którym mogłabym zawiesić swój sklep internetowy. Miałam trochę szczęścia, bo moja koleżanka która studiuje informatykę podpowiedziała by poszukać szablonów na sklep internetowy. Nie powiedziałam jeszcze ze sama projektuje i wykonuje moją biżuterię. Do tej pory robiłam dla przyjaciół i znajomych, a oni wysyłali przesyłki do Anglii do rodzin. Zachęcona ich pochlebnymi opiniami postanowiłam rzucić sie na głęboka wodę. Nie chciałam wystawiać swojej biżuterii na znanych platformach ani na portalach aukcyjnych. Budowa sklepu, to nie jest prosta sprawa. Niewątpliwie pomógł mi mój kolega który amatorsko robi zdjęcia. Zrobił mi zdjęcia kilkudziesięciu produktów i nauczył mnie jak fotografować biżuterię. Moja koleżanka pomogła mi opisać produkty by przyciągały uwagę nie tylko wyglądem ale i opisem. Powoli, sklep nabierał kształtu. Mój chłopak odrobinę wypozycjonował mi sklep i muszę przyznać że pierwszy rok działalności był bardzo udany.  W drugim roku postanowiłam że przystosuje sklep do sprzedaży nie tylko w Polsce. Zajęło to nie mało czasu. Mogłam liczyć na pomoc bliskich. Tata poszukiwał dla mnie najlepszych i najtańszych  firm kurierskich, bo towar trzeba wysyłać. Paczki do Niemiec najtańsze będą za pośrednictwem poczty, a mi bardzo zależało na jak najniższych kosztach finansowych tych przesyłek. Przesyłki do Niemiec były od nich dużo droższe, ale wprowadziłam je również do sklepu by dać klientowi prawo wyboru, jeśli woli droższą ofertę z jakiś względów to jego sprawa. Przesyłki kurierskie do Anglii za pośrednictwem poczty znowu  były odrobinę tańsze od kuriera do Anglii. Pozostało poszukać dostawcę na rynek włoski. Niestety, tutaj koszt przesyłki był bardzo wysoki i zastanawiałam się czy w ogóle brać pod uwagę, że będę wysyłać do Włoch.

I tu czekała mnie niespodzianka, bo firma kurierska która dostarcza mi przesyłki z Włoch (półprodukty) dała mi rabat  na wysyłki. Zatem sklep mój obecnie posiada zakładki z języku: angielskim, niemieckim i włoski. Teraz czekam na pierwszych klientów zagranicznych!