Problemy skórne takie jak trądzik, egzemy czy atopowe zapalenie skóry stało się dość popularną dolegliwością u ludzi w różnym wieku. W takich sytuacjach stosowanie jakichkolwiek kosmetyków musi być dokładnie przemyślane, gdyż łatwo pogorszyć stan skóry.

Na co może pomagać maść z konopi?

maść konopnaNa rynku coraz popularniejsze stają się kosmetyki naturalne, które w swoim składzie zawierają cenne wyciągi roślinne czy olejki. Jednak nie każda roślina wykazuje takie samo działanie, a pod tym względem żadna nie może się równać konopi siewnej. Jest ona znana od wielu lat w medycynie oraz w kosmetyce, ponieważ wykazuje szerokie działanie prozdrowotne. Olejek konopny lub ekstrakt z konopi znajdziemy w wielu kremach, balsamach, olejkach czy maściach, polecanych przy wielu schorzeniach i problemach skórnych. Za najbardziej uniwersalny i skuteczny środek uważa się maść konopną, która zawiera jednocześnie olejek konopny, ekstrakt z konopi oraz olejki eteryczne. Maść konopna ma lekką konsystencję, która szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, regenerujące, nawilżające czy wzmacniające. W sprzedaży jest dostępna maść z zawartością olejku CBD o różnym stężeniu, przez co jej działanie może być słabsze lub mocniejsze. Na pewno pomaga w leczeniu atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, egzemy, przy różnych źródłach bólu albo trądziku. Nie wykazuje działania alergicznego i jest przebadana dermatologicznie, dlatego może być  stosowana przez osoby o wrażliwej skórze.

Udowodniono naukowo, że maść z konopi pomaga w leczeniu wielu schorzeń skórnych, a także różnych bólach, ponieważ zawiera cenne kannabinoidy. Maść konopną można kupić bez problemu w sklepach konopnych, a także niektórych naturalnych drogeriach.