Jak powszechnie wiadomo kreatywne zabawki dla dzieci to świetna zabawa i nauka w jednym. I dzieci i ich rodzice chętnie po nie sięgają. Jak jednak dobrać dobrą zabawkę edukacyjną dla 4-latka? Na co zwrócić uwagę?

Jak dobrać zabawki edukacyjne dla  3 latka

zabawki edukacyjne dla 3 latkaCzy tak jak w przypadku zabawek edukacyjnych dla 3-latków najważniejsze są kolory i dźwięki – czyli wszelkie bodźce oddziaływujące na zmysły dziecka? O odpowiedź na te najczęściej zadawane pytania poprosiliśmy psycholog dziecięcą prowadzącą od kilku lat badania na temat oddziaływania zabawek edukacyjnych dla dzieci na ich rozwój: ,, rzeczywiście wybór zabawki edukacyjne dla 3 latka może być dosyć trudny, głównie ze względu na to, iż bardzo rzadko już możemy znaleźć zabawki dedykowane wyłącznie tej grupie wiekowej. Najczęściej stosowanym w tym momencie kryterium to ,,zabawki od 4 do 10 lat”. Jest spora róźnica pomiędzy dzieckiem 4 a 10-letnim także rodzice muszą dobrze przemyśleć wybór określonej zabawki. Dostosować ją do dziecka, posiadanych przez niego, wyuczonych już umiejętności. Bodźce, na które tak należy zwracać uwagę oprzy dzieciach 3-letnich nie są już aż tak istotne, gdyż te umiejętności zostały już wykształcone, ciężko jednak sobie wyobrazić, że po tej ferajnie kolorów, którą dziecko do tej pory miało będą mu się podobały czarno-białe zabawki, niewydające jakiegokolwiek dźwięku. Oczywiście muszą one zatem być kolorowe (ciężko zresztą byłoby znaleźć inne) jednakże w tym czasie, nie ma to aż takiego znaczenia.

Głównym zadaniem zabawek dla 4-latka oraz starszych dzieci jest rozwijanie umiejętności praktycznym np liczenia, sprawności ruchowej itd. Zabawka kupiona dziecku w wieku 4 lat posłuży mu o wiele dłużej niż ta która otrzymał w wieku 3 lat.