Większość zwierząt domowych które znajduje kochające rodziny pochodzi z komercyjnych hodowli. Kupujący je ludzie są przekonani, że jeżeli kupią rodowitego, małego szczeniaczka to będą szczęśliwsi i bezpieczniejsi.

Hodowla to nie jest jakiś wyznacznik dobroci naszego zwierzaka

buda dla psaZ reguły nie decydują się na adopcje ze schroniska z kilku nie do końca uzasadnionych powodów. Głównymi problemami jest niewiedza, uprzedzenia i strach. Prawdą jest, że kupując młodego psa z prywatnych hodowli możemy być pewni, że nie ma on żadnych chorób, nie miał wcześniej żadnego właściciela i nikt go nie skrzywdził. Wyobrażają sobie, że ta nowa budka dla psa będzie idealnie pasowała do ich ogródka. Nie oznacza to jednak, że będą idealnymi zwierzętami domowymi ani nie wyrosną większe lu mniejsze niż było to spodziewane. Często właśnie taki zawód właścicieli kończy się oddaniem takiego psa do schroniska gdzie ma już o wiele mniejsze szanse na nowy dom. Posłanie dla psa czy legowisko dla kota w schronisku to miejsca których szybko się nie opuszcza. Mało która rodzina decyduje się lub nawet pomyśli o adopcji zwierzęcia ze schroniska. Boją się, że po porzuceniu już nie będą tak kochać, że zabawa z nimi to już nie będzie to samo. Wiele osób odstraszają również zdjęcia wygłodzonych psów w internecie pozostawionych na pastwę losu. Prawda jest taka, że zdecydowana większość zwierząt w schroniskach nigdy nie głodowała ani nie była bita. Ludzie oddają je do schroniska z powodu przeprowadzki w inne miejsce, braku czasu czy faktu, że nie stać ich na karmę czy materac dla psa. Wszystkie również są po szczepieniach jak i również po zajęciach tresury przeprowadzanych w schronisku.

Więc jeśli kiedykolwiek przejdzie wam przez myśl, że chcielibyście utworzyć w swoim domu posłanie dla psa to przejdźcie się do schroniska. Dajcie szanse zwierzakom które już nie mogą się doczekać aby poznać nowych właścicieli dać im szczęście.