Moja siostra spodziewa się dziecka, więc wszyscy niecierpliwie go oczekują. Wydaje się, jakby wszystkich domowników ogarnęło coś dziwnego – wszyscy są dla niej nagle bardziej życzliwi, wyręczają ją w czym tylko się da oraz głaszczą ją czule po brzuchu.

Książeczki dla niemowląt proste i kolorowe

książeczki dla niemowlątSiostra nie narzeka, a nawet z tego się cieszy. Ostatnio pojechałam z rodzicami do sklepu z artykułami dla najmłodszych, ponieważ przyszli dziadkowie stwierdzili, że należy uzupełnić wyprawkę dla spodziewanego wnuka. Spędziliśmy w tym sklepie chyba ze dwie godziny, bo była tam cała masa ciekawych rzeczy. Ja oglądałam ze szczególnym zainteresowaniem książeczki dla niemowląt, które były do granic możliwości proste i kolorowe, a jednak bardzo urokliwe. Moich rodziców zajmowały bardziej nosidełka ergonomiczne – oglądali każde wystawione w sklepie, przymierzali je i spierali się o nie. Mnie nosidełka dla dzieci raczej nie interesowały, ponieważ to i tak moja siostra będzie musiała nosić dziecko, a nie ja. Ja mogę się z nim chętnie pobawić. Dotknęłam wszystkie kocyki dla dzieci, które mi się napatoczyły, ponieważ były wykonane z bardzo miękkiego materiału. Postanowiłam kupić jeden dla dziecka – to będzie prezent od cioci. Obejrzałam się za siebie i zobaczyłam, że rodzice w końcu wybrali jedno nosidełko ergonomiczne, które wydawało się najwygodniejsze zarówno dla matki, jak i dziecka. Kupiliśmy wszystko, co chcieliśmy i wróciliśmy do domu, aby pokazać mojej siostrze nasze nowe zdobycze.

Była bardzo wdzięczna i miała w oczach łzy wzruszenia, nie spodziewała się chyba, że nawet ja przejmę się nowym członkiem rodziny. Być może na zewnątrz wydawałam się niewrażliwa, ale w środku przeżywałam to równie mocno co moi rodzice – myślę, że będzie to widać dopiero wtedy, gdy dziecko się już urodzi.