Wiele rodzajów remontów wiąże się z występowaniem wilgotnego powietrza lub ścian, które chcemy jak najszybciej osuszyć. Wilgoć w powietrzu jest zjawiskiem bardzo niepożądanym nie tylko podczas remontów czy budowy. Jest ona realnym zagrożeniem zarówno dla kondycji naszych ścian jak również dla naszego zdrowia ponieważ poprzez wilgoć następuje rozwój grzybów i pleśni.

Profesjonalne osuszanie ścian

osuszacz budowlany - wynajem w KrakowieWilgoć w naszym powietrzu to po prostu duża ilość cząsteczek wody, które się w tym powietrzu unoszą. Głównym winowajcą jej powstawania są niedrożne systemy wentylacyjne oraz mało wydajne ogrzewanie. Pierwszymi krokami jakie należy zrobić by przeciwdziałać wilgoci jest sprawdzenie wyżej wymienionych systemów. Jeśli jednak sytuacja się tak rozwinęła, że wilgoć na stałe zadomowiła się w pomieszczeniach naszego mieszkania to należy podjąć kroki bardziej radykalne. Bardzo popularnym rozwiązaniem problemów ze zbyt dużą wilgotnością powietrza jest stosowanie profesjonalnych osuszaczy powietrza. Jeśli chodzi o osuszacz budowlany – wynajem w Krakowie jest bardzo popularny. Cena takiego osuszacza oscyluje w okolicach kilku tysięcy złotych (jeśli mówimy o stosunkowo małych urządzeniach) więc nie jest to mało. W takim wypadku wypożyczenie sprzętu jest idealnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób mających problem z wilgocią w domach.

Dzięki temu, że istnieje możliwość wynajmowania tego typu sprzętu to nie musimy inwestować ogromnych pieniędzy w jego zakup. Ogólnie rzecz ujmując osuszacz budowlany jest urządzeniem zasilanym prądem sieciowym o napięciu 230V i działa on w taki sposób, że filtruje wodę zawartą w powietrzu i zbiera ją w sobie. Duże osuszacze potrafią pracować z bardzo dużą wydajnością, która wynosi nawet kilkadziesiąt litrów wody na dobę.