Opakowania są to wyroby z rożnego materiału, o rożnych rozmiarach, których celem jest zabezpieczenie przechowywanego w opakowaniu towaru. W zależności od towaru czy celu, do których ma zostać użyte opakowanie, wyróżniamy opakowania pojedyńcze, zbiorcze, transportowe.

Do czego używane są opakowania?

opakowania kartonowe krakówWiększość produktów, na których zakup się decydujemy posiada opakowanie. Sposób pakowania oraz rodzaj opakowań stosowany do pakowaniu towaru, różni się w zależności od tego jaki towar jest pakowany. Pojedyncze ubrania spakowane są w folie i tak sprzedawane są w detalu, natomiast do transportu pakowane są w kartony. Pożywienie zalicza się do grupy, która wymaga specjalnie dostosowanych pojemników do transportu, sprzedaży ,które wytwarzane są z tektury lub folii, posiadających atest spożywczy. Buty należą do grupy towarów, które pakowane są w opakowania kartonowe Kraków. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu kartonów, są one bardzo często stosowane jako opakowania, używane do transportu. Cena, wytrzymałość oraz możliwość wytworzenia dowolnego kształtu, powoduje ich wykorzystanie do transportu. Opakowania bardzo często pełnią funkcję marketingową, dzięki umieszczonej reklamie, starają się przyciągnąć wzrok klienta.Odpowiednio dobrane ilustrację, wywołują wpływ na kupującym, który poruszony często tym co widzi na opakowaniu, może się zdecydować na zakup produktu.. Większość opakowań produkowanych jest z materiałów, które poddawane są recyklingowi, takich jak papier, aluminium, karton, dzięki czemu mogą zostać ponownie wykorzystane.

Opakowania to jeden z najważniejszych elementów produktu. Odpowiednio dobrane, pozwala wpłynąć na kupującego, który podświadomie decyduje się wybrać produkt o ładnym opakowaniu, który przeciągnie jego uwagę i zachęci do kupna produktu.