Obecnie najpopularniejszymi zabiegami medycyny estetycznej są te z wykorzystaniem lasera, ponieważ jest to bardzo uniwersalne urządzenie. Podczas zabiegu z jego wykorzystaniem możemy odmłodzić, wygładzić skórę, wydepilować, usunąć przebarwienia a także pozamykać naczynia krwionośne. Jednak laser wykorzystywany jest także w innych dziedzinach.

Zabiegi laserowe w medycynie estetycznej

zabieg laserem w WarszawieUrządzenia laserowe emitują dość specyficzny rodzaj światła o skupionej i równoległej wiązce. Czasami światło to niesie ze sobą ogromną moc, dzięki której można przecinać tkanki (nawet twarde jak kości). Jednak w medycynie estetycznej wykorzystywane są lasery o mniejszej sile, które działają delikatnie. Wykorzystuje się je do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Niektóre typu laserów wysyłają światło o jednej fali długości. Poszczególne długości są lepiej wychwytywane przez barwnik w skórze, włosach i tęczówce oczu czyli melaninę, inne przez barwnik krwi a jeszcze inne przez wodę. I właśnie dlatego do zabiegów takich jak usuwanie naczynek, przebarwień oraz złuszczania potrzebne są aż trzy urządzenia. Zabieg laserem w Warszawie jest w pełni bezpieczny, dlatego coraz więcej osób decyduje się na tego typu zabiegi. Najczęściej wykonywanym jest usuwanie niechcianego owłosienia czyli depilacja laserowa. Chociaż polecana jest osobom, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach to korzystają z niej również panie, które takich problemów nie mają, ale chcą skutecznie pozbyć się włosków w lub na określonej części ciała.

Laser wykorzystywany jest także w stomatologii do wybielania zębów. Polecany jest każdemu kto często pije kawę, mocną herbatę lub czerwone wino, ponieważ wtedy nasze zęby nie są idealnie białe. Efekty zabiegu widoczne są już po jego wykonaniu, jednak należy pamiętać, żeby nie pić kawy, herbaty czy wina 24h po zabiegu.