Antykwariaty to znakomite miejsce dla wszystkich fanów literatury, komiksów i szeroko pojętych „staroci”, ponieważ można w nich znaleźć niemal za bezcen wiele interesujących tytułów. Warto je więc odwiedzać regularnie i sprawdzać nowości, wśród których często trafi się coś ciekawego.

Komiks amerykański w antykawariacie

komiks amerykańskiNiektórzy z chodzenia po antykwariatach zrobili taki sport, jak inni na odwiedzaniu second handów po świeżej dostawie towaru. Nic dziwnego, czasami antykwariat to naprawdę dobre miejsce, żeby uzupełnić domową biblioteczkę o dobrą książkę czy brakujący do kolekcji komiks. Są w nim nieraz bardzo stare zeszyty i pierwsze wydania, których żaden sklep z komiksami nie będzie już miał, a w takim miejscu można je dostać całkiem tanio, a jeśli mamy szczęście, to niemal za bezcen. W antykwariatach przeważa komiks amerykański i europejski, mało jest japońskiej mangi, ale nic dziwnego. Mimo wszystko manga dopiero zyskuje popularność w naszym kraju, dlatego trudniej ją dostać w antykwariatach, ale powoli się to zaczyna zmieniać. Można w nich znaleźć także gry, szczególnie w tych nastawionych bardziej na młodszych użytkowników. Trafiają się takie perełki jak Warhammer 40k z kompletem figurek, szachy w idealnym stanie albo inne gry, przeważnie klasyczne lub zręcznościowe. Na pewno też warto poszukać w nich książek, które stanowią esencję tego miejsca. Bywa, że sprzedawane są książki w stanie idealnym lub podręczniki i literatura fachowa wciąż poszukiwana na przykład przez studentów, a już niedostępna w regularnej sprzedaży.

Antykwariat to miejsce naprawdę warte uwagi, szczególnie, jeśli nie stać nas na zakup nowości. Ale i tutaj można bez większego trudu wydać na książki czy komiksy przynajmniej pół swojej wypłaty.