Kiedy chcemy dokonać zakupu nowego urządzenia zawsze staramy się najpierw dowiedzieć, jakie są jego wady i zalety. Poszukujemy takiego, które najlepiej sprawdzi się dla naszych potrzeb. Bardzo ciekawie przedstawia się poszukiwanie wad i zalet w przypadku pojedynku wyciskarka do soku kontra sokowirówka.

Wyciskarka kuvings to dobry pomysł

wyciskarka kuvingsRóżnice dotyczą bardzo wielu rzeczy, a argumentacja w większości przypadków przemawia na korzyść wyciskarek do soków. Pierwszym kryterium porównania jest ilość oraz jakość pozyskiwanego przy pomocy danego urządzenia soku. Za pomocą sokowirówki uzyskamy go niestety znacznie mniej, niż przy użyciu wyciskarki. Będzie on także słabszej jakości- główne wartości odżywcze udaje się uzyskać dopiero po zmiażdżeniu komórek roślinnych- do procesu tego dochodzi natomiast jedynie w wyciskarce. Kolejną widoczną przewagą wyciskarki jest zakres jej możliwości. Pozwala na wyprodukowanie soków ze zdecydowanie szerszej gamy produktów spożywczych. Możemy cieszyć się na przykład sokiem wyciśniętym z pietruszki, czy szpinaku. Tradycyjna sokowirówka nie jest w stanie wyprodukować dla nas takiego napoju. Wyciskarka będzie także niezastąpiona podczas pozyskiwania soku z owoców jagodowych takich, jak maliny, jeżyny, czy borówki. Na korzyść sokowirówek przemawia jedynie łatwość ich czyszczenia oraz fakt, że zajmują nieco mniej miejsca. Zazwyczaj są też trochę tańsze. W mojej kuchni od dawna stoi wyciskarka hurom. Mama i siostra także korzystają z tego cudu techniki. W ich kuchni gości praktyczna wyciskarka kuvings. Mamy je od dawna i bardzo chwalimy sobie ich działanie.

Bez względu na to, jakie urządzenie wyda się odpowiedniejsze dla naszej rodziny- z pewnością warto zainwestować w zdrowie swoje oraz swoich najbliższych i urozmaicić codzienną dietę o świeże, zdrowe i pyszne soki.