W obie czasów, w których nikt nie ma czasu na nic, bardzo ciężko spotkać się ze swoimi przyjaciółmi. Każdy zajęty jest własną rodziną, pracą i innymi wieloma sprawami, które zaprzątają głowę. Jednak urodziny kolegi to zawsze dobry pretekst żeby spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi.

Whiskey jako prezent urodzinowy

dobra whiskey na prezentZbliżający się jubileusz Mateusza był świetnym pretekstem do zorganizowania dla niego przyjęcia i zaproszeniu przyjaciół z naszej paczki. Poznaliśmy się jeszcze na studiach i od tego czasu utrzymujemy kontakt, choć z racji różnych obowiązków nie taki duży jak wcześniej. Na imprezę urodzinową mieliśmy już wszystko zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Sam nie miałem jednak prezentu dla Mateusza, a czas naglił. Znałem jego zainteresowania i miałem pewne pomysły n upominek, ale większość z nich została już zarezerwowana wcześniej przez naszych przyjaciół. Pomyślałem więc, że dobra whiskey na prezent może być całkiem niezłym pomysłem. Mateusz lubił akurat ten gatunek alkoholu i wydawało mi się, że powinien się ucieszyć z takiego podarunku. Nie chciałem jednak kupić pierwszej z brzegu butelki, tylko wybrać lepszy trunek, z którym być może nie miał wcześniej do czynienia. Poszukiwania nie były łatwe bo na rynku alkoholi jest dość spory wybór prestiżowych whiskey. Celowałem w gatunki wyprodukowane w Irlandii, ponieważ różniły się smakiem od tradycyjnych brytyjskich. Nie byłem wielkim znawcą tego alkoholu, ale cena i niepowtarzalny kształt butelki sugerowały niebanalny smak trunku.

Z takim oto prezentem udałem się na urodziny Mateusza, które okazały się świetną imprezą. Każdy przyszedł w dobrym humorze i mieliśmy sporo tematów do przegadania, ponieważ dawno się nie widzieliśmy. Sam prezent spodobał się koledze i stwierdził, że nigdy wcześniej nie miał do czynienia z alkoholem tej firmy.