Na etapie budowy, rozwoju lub po prostu modernizacji wyposażenia biura, elementami, które warto skontrolować pod kątem ewentualnej wymiany, są również urządzenia telekomunikacyjne w firmie. Stare wysłużone telefony przewodowe, mogą już nie spełniać swoich ról tak dobrze jak lata temu.

Centrala telefoniczna voip w każdym biurze

centrala telefoniczna voip

Obecnie na rynku do wyboru mamy całą paletę aparatów telefonicznych. Wygoda korzystania z takiego sprzętu bezpośrednio również przyczynia się do efektywności prowadzenia przez nie rozmów, ze względu na możliwości funkcjonalne, jakie niosą ze sobą dzisiejsze rozwiązania. Po pierwsze możemy wykorzystać słuchawki do biura, które podłączone do telefonu, pozwalają zachować swobodę rąk podczas prowadzenia rozmów. Mamy możliwość bezproblemowego korzystania z komputera lub uzupełniania wymaganych notatek. Wymieniając telefony bezprzewodowe również możemy zwrócić uwagę na technologię z której korzystamy i utrzymujemy oraz koszty, jakie są z nią związane. Przestarzałe technologie nie są w stanie zapewnić nie przerywalności oraz stabilności połączeń, dlatego należy się zastanowić czy dalsze prowadzenie dodatkowych przewodów miedzianych w firmie ma sens. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem telekomunikacyjnym, oferowanym przez wszystkich dużych operatorów jest centrala telefoniczna VoIP. Polega na wykonywani u odbieraniu połączeń telefonicznych za pośrednictwem internetu. Telefony voip mogą służyć za terminale pozwalające na prowadzenie tych rozmów, wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami wynikającymi z korzystania z łączy cyfrowych. Proste przekierowywania, poczta głosowa, centralna książka LDAP, integracja z podstawowymi protokołami łączności robią z tych urządzeń prawdziwe kombajny rozmowne. Dodatkowym atutem tych telefonów jest ich stosunkowo niska cena, gdzie przykładem mogą być telefony gigaset. W zależności od wyboru firmy i modelu aparatu, możemy uzyskać wszystkie powyższe zalety korzystania z telefonów.

Mogą to być telefony przewodowe, bezprzewodowe, wykorzystujące przewodowe lub bezprzewodowe (Bluetooth) słuchawki. Dzięki przemyślanym wymianom sprzętów, możemy nie tylko polepszyć komfort pracy ale zwiększyć jej efektywność.