Wybór okularów może okazać się bardzo trudny. Producenci oferują nam bowiem wiele modelu i kolorów. Niewiele z nich jednak pasuje do naszych ryzów twarzy, oprawy oczu i koloru włosów. Zakupy powinny być zatem przemyślane.

Jak wybrać damskie okulary?

okulary damskie Humphrey'sKupując pierwsze okulary najlepiej jest poprosić o pomoc znajomych lub rodzinę posiadających doświadczenie w tej kwestii. Osoby o blond włosach powinny nosić oprawki w kolorach: brązowe, fioletowe lub czerwone. Niebieskie oczy wykluczają jednak wszystkie te odcienie, wówczas należy wybrać żółte lub pomarańczowe oprawki. Bruneci najlepiej wyglądają w białych lub czarnych okularach, dużych szkłach, bez wzorów. Osoby rude to zdecydowanie gładkie oprawki o kolorze błękitnym. Idealnie współgrają z zielonymi oczami, którymi obdarzona jest większość rudowłosych. Okulary damskie Humphrey’s dostępne są we wszystkich tych kolorach, a dodatkowo możemy wybrać ulubiony wzór lub motyw np. serca, kwiaty, liście. Nie trzeba szukać najlepszego dla nas modelu w różnych sklepach ponieważ w każdym z sieciowych punktów znajdziemy przynajmniej kilka wzorów pasujących do naszej twarzy. W razie samotnego kupowania okularów warto poprosić o pomoc ekspedientkę, która na co dzień zajmuje się pomaganiem w doborze odpowiednich okularów.

Podsumowując możemy stwierdzić, że znalezienie dobrych okularów nie jest łatwe, ale nie wymaga wiele czasu. Wystarczający będzie wolny weekend i wyjazd do miasta lub galerii. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Dobre okulary to takie, w których czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Szczególnie kobiety powinny zwrócić uwagę na samopoczucie i subiektywną ocenę siebie samych po założeniu nowej pary okularów. W przeciwnym wypadku konieczne stanie się kupienie nowego modelu.