Już od dłuższego czasu pracuję jako księgowa w biurze rachunkowym. Tutaj właśnie zaczynałam swoją pracę jako księgowa. To była moja pierwsza praca i chyba będę pracowała w niej już do końca emerytury. Nie wyobrażam sobie pójść teraz do innej pracy, na przykład zostają sprzedawcą lub kimś podobnym. wolę siedzieć w liczbach, fakturach itp. Lubię swoją pracę i nie zamieniłam bym jej na żadną inną.

Stosowanie programów do księgowania i fakturowania

program do fakturowaniaJak wiadomo praca w biurze rachunkowym polega przede wszystkim na księgowaniu zdarzeń gospodarczych w programach komputerowych. Jasko biuro rachunkowe obsługujemy kilkunastu klientów, którzy prowadzą swoje firmy. W zależności od klienta świadczymy różne usługi. Jednym wystarczy tylko to żebyśmy księgowały wystawione już faktury, a inni wolą jak my te faktury wystawiamy. Dlatego też jako księgowa muszę się znać na wielu programach księgowych. musze umieć się nimi posługiwać. Program do fakturowania może być różny. ale najlepszy jest taki, który potem umożliwia eksportowanie wystawionych faktur do programu księgowego, gdzie zostaną zaksięgowane na kontach księgowych. I ja na takim programie pracuję. Jest on naprawdę bardzo dobry. Oprócz fakturowania i księgowania ich potem, musze zajmować się jeszcze liczeniem list płac. Tak jak więc widać muszę być wszech stronna w swojej pracy i znać się musze na wielu programach księgowych. Cały czas musze się rozwijać pod tym kątem. Przepisy księgowe zmieniają się nieustanie, a programy do fakturowania czy księgowania aktualizują się co jakiś czas i trzeba sprawdzać co się zmieniło i nauczyć się tego.

Pracując jako księgowa muszę znać się na księgowości i to bardzo dobrze. W tym celu muszę też znać kilka programów księgowych. Osobne są do fakturowania a osobne do księgowania potem tych wystawionych faktur. Dlatego dobrze jest mieć na firmie taki program, który łączy w sobie fakturowanie i potem księgowanie.