Szukając projektu domu musimy przebrnąć przez bardzo wiele różnorodnych koncepcji, od projektu budynku gospodarczego aż po projekt budynku biurowego, poprzez projekty domów tradycyjnych po nowoczesne domy z płaskim dachem. I choć najczęściej wybierane są domy tradycyjne to projekty nietypowe, nowoczesne stają się coraz bardziej popularne.

roletySam wybór stylu nie jest trudny, ale najpierw musimy wybrać dom posiadający w oknach rolety dzień noc, który zmieści nam się na naszej działce, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. Dla 4 osobowej rodziny nie jest potrzeby dom z 10-cioma pokojami, przy każdym projekcie jest wpisane, ilu osobowej rodzinie dedykowany jest projekt. Musimy wybrać czy do ma być podpiwniczony, lub podpiwniczony tylko częściowo. W praktyce piwnice się przydają, jednak należy pamiętać, że budowa piwnicy zwiększa koszt budowy domu o sporą kwotę. Kolejnym wyborem jest wybór z ilu pięter ma składać się dom, czy ma być to coś z kategorii nowoczesne domy parterowe czy tradycyjne parterowe z poddaszem użytkowym. Możemy oczywiście wybrać dom piętrowy, a nawet i dwupiętrowy. Następnym krokiem jest wybór czy garaż ma być połączony z domem, czy ma to być osobny budynek a może chcemy postawić budynek gospodarczy z garażem na jeden czy dwa samochody.

Kiedy już wszystkie te cechy domu zostaną określone, możemy spokojnie przeglądać pasujące nam gotowe projekty, jeśli jednak żadne nie spełniają naszych oczekiwań możemy zamówić specjalnie robiony dla nas projekt, jest to o wiele droższe niż gotowy projekt i wymaga więcej czasu.