Elementem zabudowy kuchennej, bez której żadna pani domu nie wyobraża sobie gotowania jest zlew. Ta część wyposażenia, w ciągu ostatniego czasu bardzo ewaluowała. Producenci zlewozmywaków nie ustają w wymyślaniu coraz to nowych wzorów, aby przyciągnąć wzrok klienta. Obecnie nie robi się już zlewów z emalii. Dziś materiałem, z którego są tworzone jest stal, granit, ceramika oraz szkło.

Designerski wygląd wytrzymałego zlewozmywaka z granitu

zlewozmywak z granitu, który cieszy się największą popularnością jest granit. Jest to głównie zasługą wytrzymałości tego materiału. Granit jest odporny na stłuczenia oraz zarysowania. Można go z łatwością wyczyścić, nie pozostają na nim smugi. Doskonale komponuje się z blatem roboczym i matową baterią. Poza funkcją praktyczną, dzięki swojemu efektownemu wyglądowi, zlewozmywak z granitu pełni także rolę ozdoby kuchennej. Dodatkowego waloru dekoracyjnego dodaje mu fakt, że zlewozmywak z granitu występuje w wielu kolorach. Może to być biel, czerń, a nawet beż i brąz. Dzięki temu możemy go idealnie dopasować do naszych mebli kuchennych oraz blatu roboczego. Różnorodność kształtów również dodaje mu uroku oraz ma wpływ na funkcjonalność. Zlew może mieć uniwersalny kształt prostokąta lub kwadratu, jednak ostatnio modne są zlewozmywaki w kształcie koła i owalu. Jeśli mamy duże potrzeby na korzystanie z tego wyposażenia, najlepiej jest zakupić zlew dwukomorowy. Do mniejszych kuchni polecany jest model z jedną komorą.

Rynek wyposażenia kuchennego obfituje w różnorodne modele zlewozmywaków. Mogą to być tradycyjne zlewy z metalu lub ceramiki, bądź też oryginalne zlewozmywaki ze szkła. Największą popularnością cieszą się jednak artykuły wykonane z wytrzymałego, odpornego na zarysowania granitu, który idealnie dopasowuje się do blatu oraz mebli.