Moje dziecko to moja pełnia szczęścia. Co prawda jest to już trochę wyrośnięte dziecko, bo niedługo będzie pełnoletnie, ale dla mnie zawsze nim pozostanie. Gdy okazało się, że chce wyjechać na kurs językowy do Wielkiej Brytanii, wiedziałam, że nadszedł ten czas. Dojrzewanie i dorastanie.

Kantory w Warszawie – Który najlepszy?

kantor WarszawaZgodziłam się i dwa tygodnie później szykowałam wszystko na jego wyjazd. Przede wszystkim potrzebowałam funtów. Wizyta w kantorze była konieczna, bo jak dorosły jest jeszcze w stanie zapłacić kartą, tak młody ma tu ograniczone możliwości. Oczywiście mogłam mu już założyć konto, ale nie chciałam. Dlatego wolałam udać się do kantoru, wymienić walutę i dać mu tyle ile sugerowali organizatorzy. Nie miałam pojęcia jaki kurs funta jest w tej chwili i czy zrobi mi różnicę, do którego kantoru pójdę wymienić gotówkę. Postanowiłam sprawdzić w Internecie, jakie mam możliwości. Wpisałam kantor Warszawa, sprawdziłam średni kurs i zauważyłam, że przy mojej ilości nie jest to dla mnie duża różnica. Zawęziłam zatem poszukiwania do dzielnicy, wzięłam gotówkę i poszłam na wymianę. Niestety po drodze spotkałam swoją kuzynkę i zapomniałam o sprawie. Wyruszyłam z tą samą misją na drugi dzień i przy okazji dowiedziałam się, że funt ma już trochę inny kurs – na szczęście lepszy dla mnie niż dnia poprzedniego. Mogłam poczekać jeszcze kolejny i wymienić jeszcze korzystniej, ale równie dobrze, sytuacja mogła się zmienić w drugą stronę. Kupiłam zatem funty i wróciłam do domu. Po powrocie mojego syna z kursu poszłam do tego samego kantoru.

Różnica funta była ogromna. Wiem, że na kurs wpływ ma sytuacja gospodarcza na świecie czy wyjazdy wakacyjne. Zaczęło mnie to ciekawić i bardziej interesować. Ekonomia to nie była nigdy dla mnie interesująca rzecz, ale teraz patrzyłam na nią trochę z innego, bardziej praktycznego punktu. Może stanie się ona moim konikiem?