Pierwsze objawy niedoboru elektrolitów to po prostu coraz gorsze wyniki na treningach oraz zawodach. Czasami hodowcy zapominają, iż przy tak wyczerpującym zajęciu zwierzę może mieć większą potrzebę na pokarmy bądź wodę. Niekiedy i dotyczy to wzbogacenia diety o witaminy i minerały. Dlatego reagujmy na wszelkie symptomy niedoborów.

Niezbędne dla konia elektrolity

elektrolity dla koni sklepKoń to zwierzę, które bardzo wielką uwagę przykłada do codziennego harmonogramu dnia, ponieważ wszelkie zmiany i nieścisłości godzinowe bardzo je denerwują. Bardzo często również z uwagi na delikatny żołądek cierpią na rożnego rodzaju niedobory albo wrzody żołądka. Warto zwrócić szczególną  uwagę na spadek wydolności naszego konia podczas treningów oraz zawodów. Istotnym elementem jest też to czy nie spina mięśni, gdyż ta przypadłość może doprowadzić do naprawdę poważnych kontuzji wykluczających z wszelkich wyścigów. Te objawy to niedobór elektrolitów. Dlatego tak ważne jest regularne ich uzupełnianie. Obecnie elektrolity dla koni sklep z profesjonalnymi produktami dla tych zwierząt powinien zaoferować nam w różnych wersjach. Są to przede wszystkim granulat, pasta, proszek, a także płyn. Wystarczy wybrać wersję, która powinna najbardziej zaciekawić naszego wierzchowca. Pamiętajmy też o stosowaniu się do dawek podanych przez producenta, a tym bardziej, gdy koń boryka się ze wrzodami żołądka. Nadmierna ilość elektrolitów występuje rzadko, jednak może być.

Bardzo ważne jest obserwowanie konia, ponieważ jego ciało wykonuje często bardzo duży wysiłek. Dlatego nie bagatelizujmy wszelkich zmian w jego kondycji, gdyż mogą być to objawy niedoboru elektrolitów. Zakupmy wtedy odpowiedni produkt w wybranym przez nas sklepie i podajmy zwierzęciu odpowiednie dawki. Będzie mu lepiej.