Co zrobić kiedy zakupiliśmy działkę pod miastem, wybudowaliśmy dom, ale nie wiemy w jaki sposób zagospodarować pozostałą część posesji. Nie każdy z nas posiada zmysł estetyczny więc sposobem na rozwiązanie naszych problemów może być wizyta u architekta krajobrazu.

 Nie wiesz jak zagospodarować ogród? Skorzystaj z usług specjalisty.

Projektowanie terenów zielonychNa rynku jest ogrom firm, których specjalizacją jest projektowanie terenów zielonych. Udając się do takiego biura na wstępną rozmowę, przedstawiamy nasze wizje idealnego ogrodu, opowiemy o naszych preferencjach czy też ulubionych kolorach, a architekt bazując na tym wywiadzie, a także dokładnym przestudiowaniu terenu pod inwestycję przygotowuje kilka przykładowych projektów, które nie obejmują jeszcze na przykład konkretnych gatunków roślin. Wstępny projekt skupiony jest na kolorystyce i ogólnym zagospodarowaniu przestrzeni. Następnym etapem jest kolejne spotkanie z klientem w celu ich omówienia. Wtedy zapada decyzja co do ogólnej koncepcji, a architekt przygotowuje projekt końcowy, który zawiera wszystkie dokładne elementy przyszłego ogrodu takie jak ścieżki z kolorowej czy podświetlanej kostki, trawniki, rabatki kwiatowe z konkretnymi odmianami, oczka wodne czy wodospady oraz drzewa,żywopłoty,czy ławki parkowe. Po ostatecznej akceptacji powinniśmy zabrać się za wykonanie. Możemy to zrobić sami, ale wydaje mi się, że lepiej zapłacić trochę więcej i zlecić to specjalistom. Często bywa tak, że nie zapłacimy za projekt jeśli zdecydujemy się zlecić prace ziemne w tej samej firmie. W przeciwnym razie czeka nas koszt kilkuset złotych i poszukiwanie nowego wykonawcy lub kilkanaście dni samodzielnej ciężkiej pracy.

Jednak wbrew powszechnej opinii firmy te nie zajmują się tylko przydomowymi ogrodami, ale też ich specjalizacją może być architektura krajobrazu miejskiego. W swoich portfolio posiadają na pewno wykonania parków, skwerów czy bulwarów, gdzie w słoneczna pogodę mogą wypocząć mieszkańcy miast.