Któż z nas nie chciałby, aby jego dom wyglądał jak najpiękniej? Nieważne czy mieszkamy w olbrzymim, kilkupiętrowym budynku z wieloma sypialniami i łazienkami, czy za gniazdko służy nam nieduże mieszkanko w wieżowcu, zawsze dokładamy wszystkich sił, aby prezentowało się jak najlepiej.

Tabliczka z numerem domu ważnym elementem mieszkania

Tabliczka z numerem domuKażdy z nas ma swój własny gust dotyczący aranżacji wnętrz. Jedno wolą urządzić dom na sposób klasyczny, wstawiając do pokojów drewniane, wytłaczane meble, rozwieszając kryształowe żyrandole i ustawiając w olbrzymich świecznikach świece. Inni stawiają na prostotę rozwiązań. Wybierają meble przypominające kształtem prostopadłościany, bez żadnych ozdób i tłoczeń. Stawiają w kątach jasne lampy, które swoim światłem wypełniają pokój wieczorami i przy których z przyjemnością czyta się książki czy też je kolację. Jeszcze inni stawiają na oryginalność. Nie znajdziemy u nich nudy, szarości ani braku wyrazu. Wszystko wygląda po prostu inaczej. Zamiast ramek ze zdjęciami, na ścianach i półkach widnieją ramki do tablic rejestracyjnych, w których poustawiane są kolorowe kolaże fotografii. Na drzwiach mieszkania w bloku nie ma tradycyjnie przyklejonych cyferek, a przybita jest tabliczka z numerem domu, znaleziona kiedyś gdzieś na ulicy bądź po cichu odmontowana z domu rodziców. Pokój dziecięcy przypomina statek kosmiczny albo łódź podwodną – wszędzie porozwieszane są kolorowe dekoracje, własnoręcznie wykonane przez rodziców, gdy dzieci były jeszcze malutkie, a ściany zapełnione są malowidłami, które są już dziełem samych maluchów. Ramka tablicy rejestracyjnej motocykla, którym jeździł kiedyś tata wisi na honorowym miejscu, by przypominać mu o dawnych, młodzieńczych czasach. Na ścianach widnieją różnego rodzaju odręcznie wykonane napisy lub obrazki, które ożywiają wygląd całego mieszkania.

Podsumowując, każdy z nas ma swoją własną wizję możliwie najładniej wyglądającego domu. Nie ma opcji lepszych i gorszych – są tylko nasze własne. Jestem pewna, że na całym świecie nie znajdziemy dwóch identycznie urządzonych mieszkań.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą:

Pro-Unit