Betonowa waga samochodowa jest alternatywą dla wag wykonanych ze stali. Obydwa materiały są często wykorzystywane do produkcji tego typu sprzętu pomiarowego i cieszą się wielkim uznaniem.

Waga betonowa – zakup na lata

Waga samochodowaZdarza się także, że klienci życzą sobie połączyć przy produkcji sprzętu obydwa te materiały. Wagi betonowe są wykonywane z betonu B-55. Do indywidualnych potrzeb i zaleceń klienta dostosowuje się zarówno długość podjazdu pod samochody, jak i dopuszczalne obciążenie sprzętu. Może wynosić ono aż do sześćdziesięciu ton, co pozwala ważyć naprawdę wielkie gabarytowo samochody ciężarowe. Wagi betonowe posiadają III klasę dokładności OIML, co oznacza, że mogą być stosowane także w celach handlowych. Znajdują zastosowanie zarówno we wszelkiego rodzaju halach magazynowych i produkcyjnych, ale także w hurtowniach spożywczych i budowlanych oraz firmach transportowych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba skontrolować wielkość załadunku surowców. Bez udziału dobrze działającej wagi nie można dostosować załadunku do tonażu samochodu, co może skutkować zagrożeniem sytuacji drogowej oraz konsekwencjami kar w postaci mandatów. Wagi samochodowe są używane zarówno w transporcie krajowym jak i międzynarodowym, dzięki nim można przeprowadzać także kontrole bezpieczeństwa na drogach. Odpowiednie obciążenie samochodu transportowego jest bardzo ważne, gdyż stanowi o bezpieczeństwie kierowcy, który go prowadzi.

Waga powinna spełniać odpowiednie normy jakościowe i prawne, musi przechodzić kontrolne legalizacje, aby być pewnym jej optymalnego działania.