Jeżeli chodzi o budowanie zdrowej i silnej sylwetki, to zawsze kluczową role odgrywały dwie rzeczy. Po pierwsze była to oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, która zaopatrywałaby nasz organizm we wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Jednak aby zbudować mięśnie potrzebujemy jeszcze intensywnych, a przede wszystkim regularnych ćwiczeń.

Trener osobisty to nie wszystko

trener osobistyKażdy trener personalny powie nam, że tylko takie połączenie zapewni nam pożądane efekty. Sama dieta bez odpowiedniego zestawu ćwiczeń może bowiem ewentualnie sprawić, że będziemy wyglądać jak wysuszone wieszaki. Jeżeli chcemy, aby na naszym ciele odznaczały się zdrowe silne mięśnie, to potrzebujemy wysiłku fizycznego. Oczywiście nie możemy liczyć na to, że nasz organizm będzie w stanie odbudować zerwane włókna, jeżeli będziemy się źle odżywiać. Rozbudowa mięśnia to bowiem niezwykle skomplikowany proces, który wymaga obecności szczególnych składników odżywczych. Takie może nam zapewnić tylko i wyłącznie dobrze dobrana i zbilansowana dieta. Oczywiście możemy być pewni, że samodzielnie nie będziemy w stanie sobie takiej ułożyć. Może nam w tym jednak pomóc trener osobisty Warszawa, bądź lepiej wykształcony dietetyk. Z reguły jeżeli decydujemy się na treningi personalne, to już powinniśmy pomyśleć o tym w jaki sposób będziemy się odżywiać. Oczywiste jest bowiem, że jeśli za taki trening indywidualny płacimy duże pieniądze, to chcemy wyciągnąć z niego jak najwięcej. Właśnie dlatego będzie potrzebna dam dobra dieta.

Niestety, z reguły przygotowanie pełnego planu żywieniowego trwa nawet do kilku tygodni. Musimy więc pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, przed zaczęciem ćwiczeń. Oczywiste jest, ze będziemy musieli wykonać szereg badań, które sprawdzą w jakim stanie jest nasz organizm. To właśnie głównie do tego dostosowuje się plany żywieniowe.