Wiele osób mogłoby pomyśleć, że aby kierować pojazdami hds, nie trzeba mieć żadnych specjalistycznych uprawnień. Jak sama nazwa mówi jest to przecież hydrauliczny dźwig samochodowy, więc niewiele różni się jednak od normalnego auta dostawczego.

Zdobycie uprawnień na transport hds daje nam przepustkę do wielu prac

transport hdsPrawda jest jednak zupełnie inna i mało atrakcyjna dla aspirujących do tego zawodu. Oby móc zostać operatorem takiego pojazdu trzeba bowiem spełnić wiele wymagań. Oczywiście z reguły to się opłaca, ponieważ jest wiele przedsiębiorstw, które szukają ludzi z takimi uprawnieniami. Więc jeżeli ktoś je posiada to bez problemu powinien znaleźć w miarę dobrze płatną prace w sektorze budowlanym. Jednak jak już wspomniałem ich uzyskanie nie należy do łatwych. Po pierwsze bowiem trzeba mieć osiemnaście lat. To chyba nikogo nie dziwi i nie jest zbyt trudne, jednak dalej zaczynają już się schody. Trzeba bowiem mieć również prawo jazdy kategorii C, oraz oświadczenie, które orzeka, że nie posiada się żadnych przeciwwskazań do uprawiania tego zawodu. To już oczywiście jest nie tylko o wiele trudniejsze, ale również kosztowne. Sam kurs na prawo jazdy w tej kategorii będzie nas bowiem kosztował kilka tysięcy złotych. Musimy się więc przygotować na spory wydatek, jeżeli planujemy szkolić się w tym kierunku. To jednak nie jest koniec. Aby pracować w firmie, która oferuje usługi hds w Legionowie czy Warszawie, trzeba również przejść specjalny kurs przygotowawczy. Tam dowiemy się jak powinien przebiegać transport kontenerów, przy użyciu tego pojazdu. Oczywiście transport hds z Warszawy nie polega tylko na tym więc zadań będzie o wiele więcej.

Po zaliczeniu kursu z wynikiem pozytywnym można podejść do egzaminu państwowego. Dopiero kiedy go zdamy, możemy szukać pracy w tym zawodzie.