Nie mogę wyjść z podziwu ile moja rodzina produkuje codziennie odpadów. Moja familia składa się bowiem tylko z czterech osób, z czego dwie maja po kilkanaście lat. Mieszkamy w czteropolowym mieszkaniu, a ja wstając codziennie rano do pracy mam wrażenie, że żyje w jakimś wielkim stadzie.

Kartony fasonowe zajmują pełno miejsca

Kartony fasonoweZa każdym razem wynoszę bowiem po trzy, cztery pełne worki śmieci. Zacząłem się zastanawiać więc skąd się to wszystko bierze. Wydawało mi się bowiem, że nie kupowaliśmy aż tylu artykułów aby zapełniać aż tyle worków. Pewnego dnia przyjrzałem się jednak jednemu z nich i zbadałem co w nim jest. Okazało się, że największą powierzchnie zajmują opakowania jednorazowe po przeróżnych artykułach. Zdziwiło mnie to bardzo, ponieważ myślałem, że nie mamy w domu, aż tylu rzeczy aby tyle ich produkować. Robiąc jednak pewnego dnia zakupy przekonałem się, że wszystko jest zapakowane w kartony fasonowe, folie i plastik. Wychodziło więc na to, że często kupując jeden produkt otrzymywaliśmy kilka razy tyle zbędnego materiału. Nie mówię już tutaj o takich artykułach jak mleko, masło czy chleb, oczywiste jest, że są one niezbędne więc opakowania kartonowe po nich będą się pojawiać. Wszystkie inne produkty, jak pasta do zębów, żel pod prysznic czy wszystkie inne higieniczne rzeczy, są zapakowane tak jakby kosztowały setki złotych. Żeby je odpakować trzeba bowiem spędzić dobre kilkanaście minut na przedzieranie się przez różne folie, kartonu i plastikowe opakowania. Po takich obserwacjach zacząłem się cieszyć kiedy coś było zapakowane w kartony fasonowe. Przedzieranie się bowiem przez te wszystkie taśmy pakowe jest bardzo uciążliwe i sprawia, że jest jeszcze więcej śmieci.

Jako budowlaniec jestem przyzwyczajone do prostych i praktycznych rozwiązań, które nie muszą ładnie wyglądać. Rzeczy takie jak woreczki strunowe czy opaski zaciskowe to wszystko czego mi potrzeba do szczęścia. Dzięki nim nie produkuje aż takich ilości śmieci.

 

Źródłem informacji była strona

http://pakowacz.eu/pudla-kartonowe-fasonowe-c-79.html