Jazda samochodem jest dla wielu z nas codziennością, gdyż używamy go do pracy oraz załatwiania prywatnych spraw. Większość modeli ma zamontowaną klimatyzację, bez której ciężko się obyć latem, ale ten komfort niesie też ze sobą pewne ryzyko/

Jak zdezynfekować samochodową klimatyzację?

ozonowanie klimatyzacji w rzeszowieMogłoby się wydawać, że jeżeli nie widzimy zagrożenia, to go nie ma, ale jest wręcz przeciwnie. To właśnie niewidzialny wróg stanowi największe zagrożenie, a mogą nim być bakterie, wirusy, roztocza, grzyby czy nawet pleśń. Co prawda nie widać ich gołym okiem, ale jest ich mnóstwo w samochodowej klimatyzacji, gdyż panują tam doskonałe warunki do ich rozwoju. Nie da się ich zlikwidować przez spryskanie otworów wentylacyjnych środkiem odkażającym czy przez wietrzenie. Tu potrzebne są specjalistyczne metody, które zadziałają na problem od wewnątrz. Tu najlepiej się sprawdzi ozonowanie klimatyzacji w Rzeszowie, ponieważ jest to usługa, która całościowo odkaża nie tylko same przewody, ale również całe wnętrze samochodu. Onon jest silnie toksyczny i aseptyczny, zatem doskonale się sprawdza do dezynfekcji różnego rodzaju pomieszczeń, a także żywności i wody pitnej. Usługę  ozonowania świadczą serwisy, które dysponują przemysłowym generatorem ozonu. Jej cena waha się w przedziale od stu pięćdziesięciu do dwustu złotych. Po jej wykonaniu, możemy się cieszyć czystą i dokładnie zdezynfekowaną klimatyzacją. Nie mniej jednak taką usługę można też samodzielnie wykonać, a wystarczy w tym celu nabyć generator ozonu.

Bez wątpienia klimatyzacja jest cudem techniki jeżeli chodzi o spędzanie w aucie upalnych dni, ponieważ zapewnia przyjemny chłód. Nie mniej jednak wiąże się to z większym spalaniem paliwa oraz częstym dezynfekowaniem klimatyzacji i jej przewodów.