Od wielu lat panuje moda na dywany lub wykładziny, które zdobią nasze podłogi w sypialni, pokoju dziecka czy salonie. Z pewnością są oryginalną dekoracją, która wymaga systematycznego czyszczenia, ponieważ włókna dywanu działają jak magnes na brud.

Czym można prać dywany?

pranie dywanów warszawa ochotaPo dywanach chodzimy każdego dnia, dlatego też brud gromadzi się na nich w błyskawicznym. Często znajdziemy na nim okruchy z jedzenia, sierść zwierząt, kurz czy piach, które najłatwiej usunąć odkurzaczem. Im krótsze włosie ma dywan, tym łatwiej go wyczyścić. Jednak kiedy na jego powierzchni pojawiają się plamy z soku z buraków, błota, krwi czy kawy, to trzeba użyć do czyszczenia odpowiedni detergent. Można próbować samodzielnie zaprać pojedyncze plamy, ale prawnie całościowo dywanu jest dość ryzykownym rozwiązaniem, bo łatwo go przemoczyć, łącznie z podłogą. To z kolei może prowadzić do powstanie pleśni, której bardzo ciężko się pozbyć. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz dywan będzie dokładnie wyczyszczony, to lepiej to zadanie zlecić profesjonalnej pralni, która dysponuje odpowiednimi sprzętami i środkami. Chcąc zamówić pranie dywanów Warszawa Ochota jest dzielnicą, w której działa kilka kilka profesjonalnych pralni. Możemy tam oddać do czyszczenia dowolny dywan, wykładzinę, materac, plecak, wózek czy nawet meble tapicerowane. Czyszczenie odbywa się przy pomocy specjalnych maszyn czyszcząco – piorących, które mogą odplamiać na mokro lub na sucho. Dodatkowo do procesu prania są wykorzystywane skuteczne detergenty.

Pralnie dywanów z roku na rok mają coraz więcej stałych klientów, ponieważ właściciele dywanów doceniają profesjonalne usługi, które dają spektakularny efekt. Ponadto nie są one drogie, gdyż przeciętnie za pranie dywanu trzeba zapłacić od dwustu do czterystu złotych.