Duży obiekt handlowy wymagał zastosowania systemu monitorowania wizyjnego do zapewnienia jak najlepszej skuteczności pracownikom ochrony. Z tego powodu, nie zamierzaliśmy oszczędzać na urządzeniach, zakupując najlepszy sprzęt dostępny obecnie na rynku. Jednak problemem był sam montaż, gdyż nasi pracownicy ochrony nie mogli sami zainstalować kamer.

Sprawna instalacja kamer do systemów monitorowania

montaż kamer krakówTaki montaż mógł być przeprowadzony wyłącznie przez autoryzowanych instalatorów, których nasza firma ochrony nie posiadała. Nam jednak zależało na jak najszybszym przeprowadzeniu instalacji, gdyż termin otwarcia obiektu zbliżał się coraz szybciej, a nie mogliśmy go oddać do użytku bez funkcjonującego systemu monitorowania wizyjnego. Do wykonania instalacji zaangażowaliśmy więc zewnętrzną firmę, która głównie prowadziła serwis urządzeń, jednak wykonywała również montaż kamer Kraków. Firma ta często współpracowała z mniejszymi agencjami ochrony na obiektach na których zamontowany miał zostać system monitorowania wizyjnego, dlatego też nie było żadnego problemu ze współpracą na żadnym poziomie. Plan ochrony i monitorowania obiektu został przez instalatorów zaakceptowany po wykonaniu kilku bardzo istotnych poprawek, po których prace montażowe mogły zostać rozpoczęte bez żadnych opóźnień. Prace posuwały się o tyle sprawnie, iż posiadaliśmy na stanie wszystkie wymagane urządzenia i nie było konieczności zaopatrzenia się w nowe.

Pracownicy nie mieli żadnego problemu z pracą pod nadzorem w miejscach o ograniczonym dostępie, jak również z niewielkim przedziałem czasowym, przeznaczonym na samą instalację, która wykonywana była szybko i sprawnie. Kilka usterek które zostały wykryte podczas montażu i uruchomienia samego systemu zostało błyskawicznie usuniętych, a cały system był gotowy do użycia na długo przed datą otwarcia.