Żona dostała propozycje pracy w miejscowości Toruń. Do tej pory Grudziądz był miastem w którym mieszkaliśmy i pracowaliśmy. Nowa propozycja, była dla żony dużym zaskoczeniem. To był spory awans i nie zastanawialiśmy się długo.

Zakład budowlany w Grudziądzu i ciekawe zlecenie

zakład budowlany Postanowiliśmy się przeprowadzić. Ja do tej pory pracowałem jako pracownik budowlany. Nie ukrywam, że trochę bałem się nowego rynku pracy ale nie dawałem tego po sobie poznać. Popytałem wśród znajomych, każdy twierdził że Toruń to miasto gdzie istnieją duże firmy budowlane. Każdy twierdził, że nie będę miał problemu, żeby znaleźć nową pracę. Do tej pory zajmowałem się kładzeniem płytek w mieszkaniach, sklepach i innych punktach. Usługi budowlane świadczyłem tam gdzie było na to zapotrzebowanie. Przeprowadziliśmy się, powysyłałem ogłoszenia i czekałem na odzew. Koleżanka żony potrzebowała fachowca na usługi budowlane na swojej działce. Oczywiście przyjąłem zlecenie i najlepiej jak potrafiłem wykonałem pracę. Po zakończeniu zlecenie dostałem propozycję pracy od dwóch firm. Zakład budowlany w grudziądzu, który odezwał się jako pierwszy proponował mi ciekawe zlecenia jednak usługi budowlane miały być wykonywane na terenie całego kraju. Nie do końca mi to odpowiadało. Wiązałoby się to z częstymi wyjazdami. Druga firma budowlana zaproponowała mi prace na miejscu. Warunki finansowe były gorsze, jednak ta firma budowlana miała bardzo dobrą opinię na rynku. Pracownicy byli dobrze traktowani. Właściciel proponował umowę i wolne weekendy. Po rozmowie z żoną przyjąłem ofertę.

Z początkiem nowego tygodnia zaczynałem pracę. Firma budowlana przygotowała dla mnie ciekawe szkolenie, dodatkowe ubezpieczenie i odzież roboczą. Zostałem oddelegowany do grupy, która kończyła usługi budowlane w pięknej rezydencji na obrzeżach miasta.