Każdy motocyklista potrzebuje dobrego i bezpiecznego kasku. Nie ma tu znaczenia z jaką prędkością jeździ, ani jak bardzo uważa na drodze. Często bowiem zdarzają się sytuacje na które nie mamy wpływu i z czyjeś winy możemy odnieś duże obrażenia, a nawet stracić życie.

Kaski motocyklowe Nolan jednymi z najlepszych

kaski motocyklowe NolanUderzenie głową o twardą powierzchnie, nawet przy małej prędkości, może skończyć się tragicznie, jeżeli nie będzie ona odpowiednio zabezpieczona. Dlatego jeżeli zobaczymy na ulicy motocyklistę bez kasku, to powinniśmy trzymać się od niego z daleka. Pokazuje on bowiem w ten sposób, że zupełnie nie dba o swoje życie i zdrowie, a więc nie ma pewności czy nie jest szalony. To samo tyczy się ludzi na jednośladach w krótkich spodenkach, bądź normalnych butach. Bez profesjonalnej ochrony stóp i piszczeli, którą zapewnia na przykład alpinestars smx, narażamy się na wielkie niebezpieczeństwo. Szczękowe kaski motocyklowe nolan, schuberth czy shoei, są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Wszystko to dzięki temu, że zapewniają one złoty środek pomiędzy bezpieczeństwem jazdy, a komfortem. Integralne kaski, takie jak nolan n86, lepiej absorbują siłę uderzenia i lepiej wygłuszają otoczenie, są one bowiem przeznaczone do bardzo szybkiej i ryzykownej jazdy. Do miasta lub na spokojne drogi międzymiastowe zdecydowanie nadają się takie kaski szczękowe jak schuberth c3 pro. Dzięki możliwości podniesienie dolnej partii kasku zyskujemy bowiem o wiele więcej możliwości. Pierwszą jest to, że zdecydowanie łatwiej się go zakłada i ściąga, szczególnie jeżeli nosi się okulary to dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota.

Ponadto w wielu przypadkach wcale nie trzeba go zdejmować. Kiedy chcemy pogadać z kimś, mając na głowie kask integralny, to musimy go ściągnąć. W szczękowym wystarczy tylko podnieść dolną część i już możemy bez przeszkód rozmawiać.