Od ponad roku trwa budowa naszego nowego domu. Z żoną i synkiem czekamy już z niecierpliwością na jej ukończenie, bo bardzo chcielibyśmy zamieszkać w końcu w nowym domu. Będzie on miał niecałe sto metrów kwadratowych, więc dla naszej trójki będzie całkiem sporo miejsca. Najważniejsze jest to, że budujemy go w inteligentnej technologii.

Inteligentnym domem będziemy sterować smartfonem

inteligentny dom pomorskieBudowa nowoczesnego domu jednorodzinnego trwa trochę dłużej niż budowa zwykłego domu. Natomiast warto trochę dłużej poczekać, bo potem korzystanie z takiego domu jest po prostu łatwe i przyjemne. Wszystkim będziemy mogli sterować z poziomu smartfona. Firma, która buduje dla nas inteligentny dom Pomorskie specjalizuje się również w projektowaniu urządzeń działających w oparciu o taka technologię. W naszym nowym domu inteligentne będzie dosłownie wszystko. Telefonem będzie można sterować zarówno ogrzewaniem jak i klimatyzacją. Zdalnie będzie można włączyć lub wyłączyć alarm, ale będę mógł sobie również zaparzyć kawę w ekspresie. Sterowanie bramą wjazdową i roletami w oknach to już standard. Oczywiście wszystkim będziemy mogli sterować na odległość a nie tylko w obrębie działającego wi-fi. Najlepsze w tym wszystkim będzie to, że zanim wrócimy do domu po pracy to będziemy mogli włączyć w nim ogrzewanie lub chłodzenie – w zależności od pory roku. Za sterowanie domem odpowiedzialna będzie centralka, która będzie podłączona do sieci komórkowej.

Im bliżej ukończenia budowy naszego domu tym bardziej nie możemy się już doczekać aż się do niego wprowadzimy. Za inteligentną technologię zapłaciliśmy piętnaście tysięcy złotych, ale to koszty, które nie uwzględniają zakupu całego sprzętu, którym będziemy mogli zdalnie sterować. Taki wydatek ma naprawdę duży sens.