W dzisiejszych czasach w ochronie przed kradzieżą oraz dzikimi zwierzętami i innym nieproszonym gościom, zaczęto stosować różne typy ogrodzeń.

Montaż każdego rodzaju ogrodzenia różni się kolejnymi krokami działania

montaż ogrodzeniaObecnie na rynku możemy znaleźć: Siatki leśne. Są one najprymitywniejszym typem ogrodzenia, ale zarazem najtańszym. Są to ocynkowane druty ułożone w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Jej zamontowanie ogranicza się do wbicia najprostszych drewnianych słupów oraz rozmieszczeniu siatki i przybicia jej do słupów za pomocą skobli. Są one najczęściej stosowane, jak sama nazwa mówi na terenach lasów, do zabezpieczania szkółek leśnych przed zwierzętami oraz przy drogach aby zapobiec ich przebieganiu przez ulicę. Siatki powlekane PCV, najczęściej stosowane do ogrodzenia działek rodzinnych oraz gospodarczych. Jest ona skręcana ślimakowo, a druty powlekane są otuliną plastyczną PCV, zazwyczaj w kolorze zielonym. Druty ułożone są po skosie, a wielkość oczek zależy od indywidualnych upodobań klienta. Najczęściej zabezpiecza się ją poprzez ocynkowanie ogniowe lub galwaniczne, a następnie powleka kolorową otuliną PCV. Siatka zgrzewana, mająca szerokie zastosowanie w rolnictwie oraz ogrodnictwie. Wyróżnia się ona dużą sztywnością oraz solidną budową. Oczka są w kształcie prostokątów, które tworzą zgrzewane ze sobą druty o specjalnym profilu, czemu zawdzięcza odpowiednią sprężystość. Ogrodzenie panelowe, charakteryzująca się schludnym wyglądem, trwałością oraz niską ceną. Jest to powoli wyjście bardziej popularne od tradycyjnych siatek, ze względu łatwy montaż ogrodzenia oraz estetykę.

Montaż ograniczający się do wkopania w ziemie słupków rozporowych, do których przymocowuje się gotowe panele za pomocą obejm. Nie jest tutaj konieczne stosowanie betonu, dzięki czemu nie musimy czekać z montażem na jego wyschnięcie.