Jako świadoma właścicielka psa wiem, jak go należy pielęgnować. Pies to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Dlatego regularnie zawożę go między innymi do psiego fryzjera. Strzyżenie psów powinno nie być nam obce.

Strzyżenie psów w Krakowie jest najlepsze.

psi fryzjerFryzjer dla psów to nie fanaberia wielkomiejskich bogaczy z Krakowa, ale obecnie standard w opiece nad pupilem. Wiadomo, ze każdy pies się brudzi, bo lubi tarzać się na trawie, wskakiwać w kałuże, czy zakopywać się w ziemi, kiedy jest gorąco, więc trzeba go wykąpać, żeby zmyć pozostałości po tych przygodach. Psy należy też strzyc i czesać. Strzyżenie psów z długą sierścią jest konieczne w okresie letnim, kiedy to takie futro bardzo by je grzało. Ważne jest także strzyżenie psów w Krakowie z krótką kufą, których włoski na pyszczku wchodzą im do oczu i podrażniają je. Lepiej jest je trzymać skrócone, dzięki czemu unikniemy wydawania pieniędzy na weterynarza i środki do pielęgnacji oczu dla psiaków. Czesanie jest nie tylko problemem zwierzaka, ale i naszym. Im lepiej wyczeszemy sierść naszego pupila, tym mniej zostanie jej na podłodze w domu, więc mniej będziemy musieli sprzątać. Psi fryzjer potrafi ściąć pieskowi nie tylko włosy, ale i pazurki. To bardzo ważne, bo zbyt długi mogą utrudniać pieskom chodzenie, a pod nimi może zbierać się brud i bakterie, więc warto jest o nie zadbać. Mój mopsik ma bardzo krótką sierść, ale raz w tygodniu sama go wyczesuję, żeby nie zostawiał śladów na mojej ciemnej kanapie (mopsik jest płowy). Fryzjer dla psów to też regularne miejsce wizyt. Piesek lubi się bawić na podwórku, więc co jakiś czas trzeba go wykąpać, żeby ładnie pachniał. Mops znosi te wizyty bardzo dobrze.

Lubi jak się go głaszcze i nie boi się wody, jak niektóre psy, więc nie ma problemów z tymi wizytami. Psi fryzjer moim zdaniem musi przede wszystkim znać rasy psów i wiedzieć jakie maja charaktery, żeby dobrze do nich podejść i dobrze znać sie na strzyżeniu psów.