Zakup właściwych okien nigdy nie jest prosty, ponieważ na rynku znajdziemy wiele modeli, charakteryzujących się odmiennymi parametrami. Na pewno ich zakup pochłonie sporo pieniędzy, ale jest to inwestycją w przyszłość.

Dlaczego pasywne okna są uznawane za najlepsze?

okna gdańskBudując dom, wybieramy najlepsze materiały, które sprawiają, ze budynek jest bezpieczny, ciepły i odpowiednio wytłumiony. Na pewno trzeba go zabezpieczyć przed wilgocią i zimnem, jeżeli chcemy z niego komfortowo korzystać przez cały rok. Jak wiadomo najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne drzwi i okna, dlatego też na ich wybór trzeba poświęcić nieco uwagi. Osoby będące na etapie zamykania stanu surowego domu, najczęściej wybierają drewniane lub plastikowe okna, ponieważ są wytrzymałe i szczelne. Jednak o tym jak dobrze zabezpieczają dom przed utratą ciepła, świadczą specjalne wskaźniki przepuszczalności ciepła. Najniższe mają okna pasywne, które wykorzystują innowacyjna technologię, zapewniającą szczelność poniżej powszechnie przyjętej normy. Takie okna pozwolą na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o trzydzieści procent, ponieważ niemalże w zerowym stopniu przepuszczają powietrze. Nie ma konieczności ich dodatkowego uszczelniania w postaci uszczelek czy walków stosowanych na parapecie, jak to ma miejsce w starych oknach. Przede wszystkim posiadają one trójwarstwowy system oszklenia, z czego każda warstwa jest pokryta specjalną powłoką niskoemisyjną. Dodatkowym atutem okien pasywnych jest  specjalnie opatentowany kształt ramy.

Jak widać na szczelność okien wpływa wiele czynników, które muszą być spełnione, aby wskaźnik przepuszczalności był poniżej normy. Dziś coraz więcej osób woli zapłacić nieco więcej, ale mieć dobrej jakości okna pasywne, które przynoszą spore oszczędności.

Źródło www.oknagdansk.pl