Marzy Ci się zielona trawa na Twoim tarasie przez cały rok? Jest to możliwe. Wszystko za sprawą sztucznej trawy, która do złudzenia przypomina prawdziwą. Z czego jest produkowana? Czy wytrzyma srogie zimy? Pytania te dręczą nie jedną osobę, która stoi przed zakupem sztucznej trawy. Dziś dowiesz się dlaczego jest ona doskonałym wyborem.

Czy sztuczna trawa sprawdzi się na tarasie?

sztuczna trawa na tarasSztuczną trawę możesz wykorzystać właściwie wszędzie. Produkty od najlepszych producentów sprawią, że żaden gość nawet nie zauważy, że depcze po sztucznej trawie. Chyba, że zobaczy ją na Twoim tarasie w środku zimy. Pytając o zalety, większości osób w pierwszej kolejności nasuwa się brak konieczności podlewania i koszenia. Brzmi atrakcyjnie, co? Szczególnie ta druga opcja. Jednak oprócz tego, sztuczna trawa posiada wiele innych zalet. Zanim do nich przejdziemy warto się zastanowić czym ona tak właściwie jest i co sprawia, że do złudzenia przypomina prawdziwą. Do produkcji sztucznej trawy zwykle wykorzystywany jest polietylen lub polipropylen. Oba te materiały cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są niezwykle proste w obróbce i podatne na kształtowanie co sprawia, że ich powierzchnia po procesie produkcji przypomina naturalne źdźbła trawy. Możesz ją wykorzystać w dowolnej przestrzeni. Jednak prym wśród możliwości wiedzie sztuczna trawa na taras, która jest odporna na wycieranie. To oznacza, że sprawdzi się idealnie przy dzieciach.

Lista zalet sztucznej trawy jest bardzo długa. W przeciwieństwie do tradycyjnego trawnika możesz położyć ją na takich powierzchniach jak balkon czy taras. Może na nich leżeć niezależnie od pory roku. Mróz nie jest jej ani trochę straszny. Faktura sztucznej trawy jest tak miękka i delikatna, że możesz po niej chodzi nawet boso.