Zachęcanie najmłodszych do aktywności fizycznej jest bardzo ważne. Im wcześniej zaczniemy zachęcać nasze dzieci do uprawiania sportów, kontaktu z naturą, czy choćby spacerowania tym lepiej dla nich. W przyszłości będą miały lepszą kondycję, będą bardziej sprawne fizycznie, zdolne do większego wysiłku, lepiej sobie radziły na zajęciach z wychowania fizycznego.

Spływy kajakowe Kaszuby – czy dzieci się nie zniechęcą?

spływy kajakowe KaszubyIm człowiek zdrowszy, tym szczęśliwszy, a nasza kondycja ma duże przełożenie na nasze zdrowie. Dlatego spływy kajakowe Kaszuby są idealne dla dzieci. Takie rzeki jak Brda, czy Wda są względnie spokojne, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo, że nie zniechęcą się do spływów. Małe dzieci szybko zmieniają obiekt swojego zainteresowania. Jednego dnia interesuje ich piłka nożna, bo widziały znanego piłkarza w telewizji, a drugiego dnia kolega w szkole przekonał ich do gry w siatkówkę. Warto więc pójść za ciosem i starać się je przekonać do jednego sportu. Wypożyczalnia kajaków z Borów Tucholskich bardzo się, nam przyda ponieważ nie musimy kupować od razu kajaków, an wszelki wypadek gdyby dzieciaki jednak nie zdecydowały się na kontynuowanie wodnej pasji kajakarskiej. Wtedy dobrze jest nie inwestować za wiele pieniędzy w rzecz, która może się szybko znudzić. Poza tym, organizowane są na Wdzie specjalne pływy kajakowe dla dzieci. Mają one skrócona trasę, trwają mniej niż normalny spływ dla dorosłych, a z każdym dzieckiem płynie dorosły, który będzie manewrował kajakiem. Dzięki temu dziecko może być bezpieczne i jest mniejsze ryzyko wypadku, niż gdyby płynęło samo.

Takie spływy kajakowe są nawet lepiej zabezpieczone, niż spływy dla dorosłych, ponieważ maluchy nie wiedza jak zachować się w wodzie, zaczynają panikować, zamiast pomyśleć racjonalnie o tym, jak wydostać się z wody. Warto pomyśleć o spływach kajakowych dla dzieci.