Specjalistyczne maszyny budowlane nie są w dzisiejszych czasach ewenementem. Wręcz przeciwnie, są wykorzystywane na niemal każdym placu budowy. Sterowanie nimi nie jest trudne, ale i tak wymaga odpowiednich uprawnień. Wszelkie prace budowlane trwają dość długo, dlatego też poziom eksploatacji jest znacznie wyższy. Dlatego bardzo istotne są regularne przeglądy maszyn oraz wymiany zużytych części.

Jakie funkcje pełnią filtry w koparkach?

filtr do mecalacAby sprzęd wykorzystywany na budowie był jak najbardziej wydajny i wytrzymały konieczne jest zadbanie o regularną wymianę materiałów eksploatacynych, które w trakcie pracy ulegają zużyciu. Przyjmuje się zasadę, że przegląd należy wykonywać co 500 mh. Ważne jest, by zarówno filtry, jak i olej silnikowy były jednak droższe. Wówczas zwiększa się pewność wyższej jakości zakupionych elementów. Jest to szczególnie ważne podczas rozwijania dużych prędkości, podczas których konieczne jest zapewnienie maszynie dużych obciążeń. Filtr do Mecalac, który uległ zużyciu może generować niebezpieczeństwa. Jest tak, ponieważ trudniej jest zapanować nad joystickiem zamontowanym w koparkach. Maszyna może w każdej chwili stracić przyczepność do podłoża. Tym samym może dojść do poważnego w skutkach wypadku. Serwisowanie sprzętu budowlanego zawsze można zlecić zewnętrznym firmom, które doskonale znają się na konstrukcjach tego typu. Fachowa pomoc jest zdecydowanie bardziej polecana, niż samodzielna ingerencja w budowę sprzętu.

Awaryjność każdej maszyny nie jest niczym dziwnym. Jednak wiele zależy od tego, w jaki sposób i z jakimi częstotliwościami dokonywane są w niej przeglądy i wymiany niewielkich części. Pojazdy budowlane zostawiane samym sobie nie będą w stanie długo działać bez zarzutu. Usuwanie tak powstałych usterek może być dość kosztowne i długotrwałe.