Czas wiosny oraz jesieni jest bardzo mocno związany z koniecznością uprzątnięcia swojej działki czy ogrodu. Bardzo często słyszy się o takich problemach, że na działkach po jesieni pojawia się całe mnóstwo liści oraz gałęzi, z którymi nie wiadomo co zrobić. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być w tym wypadku zainwestowanie w specjalne rozdrabniacze.

Solidny rozdrabniacz do gałęzi

rębak do gałęzi spalinowyRóżne konary czy obrzynki z desek mogą sprawiać problem. Nie wiadomo w zasadzie jak można byłoby tego typu drewniane fragmenty wykorzystywać. Otóż bardzo dobrym pomysłem jest ich rozdrobnienie przy użyciu specjalnego sprzętu. Takich urządzeniem jest rębak do gałęzi spalinowy. Sprzęt te wyposażony jest w silnik o bardzo dużej mocy, który połączony jest ze specjalnym wałkiem z wypustkami powodującymi rozdrabnianie drewna na małe kawałki. Takie rozdrabniacze są w stanie poradzić sobie zarówno z cienkimi patykami jak również tymi nieco większymi. Często może się okazać, że konieczne będzie dodatkowe posłużenie się pilarką spalinową. Wspomniane rozdrabniacze posiadają również specjalny pojemnik, do którego trafiają wióry drzewne. Korzystając z takich rozwiązań możemy zyskać bardzo ciekawy miał drzewny, którego zastosowanie może być dość szerokie. Przede wszystkim świetnie sprawdza się on jako paliwo opałowe w systemach centralnego ogrzewania. Dodatkowo możemy takie wióry wykorzystywać jako podłoże pod rośliny znajdujące się w naszym ogrodzie.

Ogólnie rzecz biorąc takie rozdrabniacze doskonale sprawdzić się mogą w wielu miejscach. W szczególności często użytkowane są one na działkach rekreacyjnych. Posiadając taki rozdrabniacz nie będziemy musieli martwić się tym co zrobić z nagromadzonymi gałęziami. Solidne rozdrabniacze mają naprawdę dość dużą moc i na pewno Państwa zadziwią.