Wiadomo, że biznes który przynosi zyski tylko w jednym, krótkim okresie roku, jest bardzo ryzykowny. Jeżeli bowiem przez ten czas nie zarobimy tyle aby utrzymać się do następnego sezonu, to nie jest on wary świeczki. Może się jednak zdarzyć tak, że przez trzy najcieplejsze miesiące w roku, zarobimy tyle, że nie będziemy musieli robić nic przez resztę roku.

Czarter mazury last minute to ciekawy pomysł na biznes

czarterWynajem jachtów na mazurach wydaje się być bardzo kuszącym pomysłem. Rocznie przelewa się bowiem przez ten region wielu turystów z których każdy chce wypożyczyć zagłówkę. Mało kto ma bowiem swoją własną, jachty luksusowe są bowiem bardzo drogie, a z reguły tylko takie kupują ludzie. Jest tak, ponieważ koszty utrzymania żaglówki są zawsze takie same, niezależnie od ceny. Główną role odgrywa tu bowiem wielkość, która wpływa na koszt wynajmu miejsca w porcie, oraz pieniądze które trzeba wydać aby jacht przetrwał zimę. Jeżeli kogoś więc stać na wydawanie, aż takich pieniędzy, bez problemu kupi sobie luksusowy jacht. Oznacza to, ze tylko najbogatsi ludzie mają swoje własne żaglówki, a reszta jest zdana na wynajem jachtu. Na mazurach jest jednak bardzo dużo takich firm które są bardzo konkurencyjne. Ciężko jest się więc się utrzymać na tym rynku, a co dopiero założyć tam nową o tym zakresie działalności. Jest to więc wielkie ryzyko, które idzie w parze z ogromną inwestycją. Najpierw trzeba by było kupić sporą flotę jachtów aby mieć co wypożyczać. Nie utrzyma się firmy z kilku żaglówek, trzeba być przygotowanym na zakup co najmniej kilkunastu nowych sztuk. Najgorsze jest jednak to, że nawet z taką flotyllą nie mamy pewności, że damy rade wywalczyć sobie stabilną pozycje na rynku. Każdy rok jest bowiem jedna wielką niewiadomą i rozdawane są nowe karty. Tylko mały odsetek klientów jeździ bowiem regularnie na mazury i wypożycza jachtu, zwykle bardzo często się oni zmieniają. Większość korzysta też z systemu czarter mazury last minute. Jest to bowiem o wiele tańsza opcja.

Wiadomo, że na takie wakacje wybierają się z reguły żywiołowi ludzie młodzi. Pragną oni wtedy spędzić czasy jak najbardziej ekonomicznie więc taka opcja jest dla nich najkorzystniejsza.