Obecnie najchętniej wybieraną metodą osuszania budynków jest iniekcja krystaliczna. Podstawowym jej atutem, dzięki któremu zdobyła swoją popularność jest cena. Jest to najtańsza metoda osuszania zawilgoconych budynków na rynku.

Iniekcja krystaliczna – skuteczna metoda osuszania budynków

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejIniekcja krystaliczna jest to metoda nie tylko tania, ale również ekologiczna  i bardzo łatwa w stosowaniu. Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej jest genialna w swojej prostocie. Polega na tym, że w murze nawiercane są otwory, w które następnie wlewa się mieszanina cementu, wody oraz specjalnego aktywatora krystalicznego, stąd też nazwa metody. Właśnie pod wpływem tego aktywatora w ścianie pozostaje zwarta masa stanowiąca szczelną barierę dla wilgoci. Dlaczego właśnie iniekcja krystaliczna? Ponieważ jest to najtańsza metoda na rynku a poza tym jest skuteczna i trwała a największą zaletą jest to, że im bardziej zawilgocony mur tym lepsze efekty uzyskamy. Dlatego przed wykonaniem tego zabiegu dodatkowo otwory iniekcyjne są nawilżane. Kolejną zaletą tej metody jest to, że nie musimy odkopywać fundamentów co jest bardzo kosztowne. Jednak, aby metoda ta była skuteczna należy zachować kolejność wykonywania prac. Pierwszym krokiem jest nawiercenie otworów iniekcyjnych, które muszą być wykonane w jednej linii równolegle do poziomu posadzki. Otwory te powinny mieć również określoną średnicę, najczęściej są to 2 centymetry i rozmieszczone w odpowiednich odstępach. Ważna jest również głębokość otworów oraz kąt ich nachylenia do poziomu.

Iniekcja krystaliczna to metoda, dzięki której w prosty i szybki sposób możemy pozbyć się problemu z wilgocią, która może doprowadzić do pojawienia się grzybów i pleśni, która jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. W przypadku jeśli mamy z nią problem warto szybko reagować, ponieważ może ona doprowadzić do zniszczeń a ich naprawa będzie nas sporo kosztowała.