Istnieje kilka materiałów, które z pewnością rozpozna każdy z nas. Do nich można śmiało zaliczyć sklejkę, z którą to każdy z nas miał chociaż raz kontakt w dotychczasowym życiu. Materiał ten wyróżnią się łudzącym podobieństwem do drewna, niską cenę i delikatnością.

Jak najlepiej ciąć sklejkę?

cięcie sklejki laseremJest kilka powszechnie wykorzystywanych materiałów wykończeniowych, które rozpozna bez wątpienia każdy z nas. Do tej grupy można śmiało zaliczyć sklejkę, czyli materiał który wykorzystywany jest do produkcji zabawek czy też mebli. Sklejka wyróżnia się tym, że z wyglądu przypomina drewno, jest od niego jednak zdecydowanie tańsza i jednocześnie  bardziej delikatna. Z tego właśnie względu obróbka sklejki nie może być wykonywana takimi samymi metodami jak w wypadku drewna, gdyż sklejka może się po prostu rozwarstwiać. Zdecydowanie lepszym wyborem jest cięcie sklejki laserem, szczególnie niezbędna w przypadku, gdyż ze sklejki mają być wyprodukowane drobne elementy o bardziej fantazyjnych kształtach. Dodatkowo, po cięciu laserem, na krawędziach sklejki nie pozostają żadne nierówne krawędzie, oraz inne widoczne defekty. Tak dokładna obróbka tego delikatnego surowca jest możliwa dzięki temu, ze maszyny do cięcia laserem są zwyczaj sterowane komputerowe. Przekłada się to na niezwykłą wprost dokładność wycinanych kształtów, bez pozostawiania żadnych nierówności. Ciecie laserem sklejki mogą wykonać dla nas zewnętrzne firmy, posiadające odpowiedni sprzęt i doświadczenie niezbędne do obrabiania tak delikatnych materiałów.

Sklejka to bardzo popularny materiał wykończeniowy, gdyż przypomina drewno, ale jest od niego znacznie tańsza. Jest również delikatniejsza, przez co mogą zaistnieć spore problemy przy jej obróbce. Dobrym rozwiązaniem jest obróbka sklejki za pomocą lasera.