Rozwój techniki w niemal każdej dziedzinie jest tak duży, że nie zawsze wiemy na co konkretnie mamy się zdecydować. Właśnie tak jest w przypadku instalacji przeciwpożarowych. Obecnie mamy tak duży wybór, że ciężko zdecydować się na konkretny rodzaj instalacji. Nawet jeśli zdecydujemy się na jakieś nowinki techniczne, to nie możemy zapomnieć o sprawdzonych elementach instalacji przeciwpożarowych.

Zalety natrysków przeciwpożarowych

natryski przeciwpożaroweDo takich absolutnych podstaw należą między innymi automatycznie uruchamiane natryski. Natryski przeciwpożarowe są stosowane na całym świecie od wielu lat i uratowały nie tylko nie jeden budynek, ale także nie jedno życie. Największą zaletą takich natrysków jest to, że działają one automatycznie. Jeśli spanikujemy w momencie gdy wybuchnie pożar, to nie zawsze będziemy w stanie chwycić za gaśnicę, aby go ugasić, natomiast taki natrysk zadziała zawsze wtedy kiedy trzeba. Natryski podłączone są do osobnego zasilania, więc nawet jeśli prąd zostanie odcięty w całym budynku, to natryski będą działać, ponieważ pompy odpowiedzialne za dostarczanie do natrysków wody są podłączone do osobnego źródła prądu. Niezawodność takich natrysków potwierdzona jest wieloma certyfikatami, które zostały nadane po przeprowadzeniu wielu testów. Dzięki temu możemy być pewni, że natryski nas nie zawiodą. Kolejną zaletą takich natrysków jest to, że bardzo skutecznie ograniczają straty materialne powodowane przez pożar, ponieważ działają bardzo szybko i skutecznie.

Koszt zakupu i montażu takiej instalacji uzależniony jest od tego jak duży budynek chcemy wyposażyć w taką instalację. Im większy budynek, tym więcej elementów będzie wchodzić w skład takiej instalacji. Kupując elementy takiej instalacji warto decydować się na te od wiodących producentów.