Ostatnio z niewiadomych dla mnie względów ciągle mam problemy z odzieżą roboczą. Nieważne czy są to tańsze ubrania czy te z wyższej półki. Po prostu wiecznie muszę je reklamować.

Nie zawsze obuwie robocze nas zadowoli

sklep z obuwiem roboczymZaczęło się od tego, że kupiłam buty. Wyglądały solidnie, a producent obuwia roboczego zapewniał mnie, że rzeczywiście takie są i pochodzę w nich ze dwa lata spokojnie. Niestety, pochodziłam tydzień i już zaobserwowałam pęknięcie, które uniemożliwiało swobodne przemieszczanie. Oddałam je do reklamacji i na szczęście ją przyjęli, ale musiałam poczekać na jej rozpatrzenie. Odwiedziłam więc inny sklep z obuwiem roboczym. Tutaj wybrałam sobie buty z odrobinę wyższej półki. W nadziei, że te spełnią moje oczekiwania. Niestety, i one wymiękły, co prawda po roku, ale jednak. Co gorsza, pani w sklepie uznała, że to z powodu złego użytkowania i rok to i tak długo. Wkurzyłam się. Niestety, nie miałam również szczęścia, jeśli chodzi o rękawice robocze. Miały chronić mnie przed szkodliwymi substancjami. Naprawdę zaufałam, że to zrobią i będę mogła spokojnie pracować w branży, która do najbezpieczniejszych nie należy. Rękawice ochronne jednak nie sprawdziły się, delikatnie mówiąc. Któregoś dnia na rękach zaobserwowałam czerwone plamy. Nie wiedziałam od czego, ale wtedy przypomniałam sobie, że kilka razy kapnął mi tego dnia olej silnikowy na rękawice. Udałam się do dermatologa i przez długi czas leczyłam to paskudztwo, które mi wyskoczyło. Potem poszłam do sklepu, a oni odesłali mnie oczywiście do producenta, stwierdzając, że sprzedają takie, jakie są w produkcji i to nie ich wina. Dobrze, przyznałam im rację i zrobiłam jak kazali.

Producent rękawic roboczych nie chciał mnie jednak słuchać i nie doszliśmy do porozumienia. Postanowiłam więc wkroczyć na drogę sądową, ponieważ przez ten wypadek długo nie mogłam pracować i podupadłam trochę na zdrowiu. Proces udało mi się wygrać, ale kosztowało mnie to sporo stresu.Nikomu nie życzę takich przejść.

Więcej podobnych informacji można znaleźć na stronie:

http://eurobhp.com/ochrona-nog,c140.html